13 netflixových seriálů, které pravděpodobně ještě neznáte, ale rozhodně byste je měli poznat

0

Netflix už dávno není jen streamovací zařízení, jako tomu bylo v roce 2012. Dnes totiž Netflix tvoří vlastní seriály a filmy, které se často umisťují na nejvyšších příčkách žebříčku sledovanosti. Pravděpodobně jste již slyšeli o seriálech, jako jsou House of Cards nebo Orange Is the New Black. Fascinující seriály a filmy dobily srdce mnoha filmových fanoušků po celém světě. Není tedy divu, že počet předplacených členství Netflixu se pořád zvyšuje.

The Bonfire of Destiny (2019-současnost)

Jde o francouzský mini-seriál, který je založen na skutečných událostech. V roce 1897 došlo na pařížském charitativním bazaru k velkému požáru, kde zemřelo zhruba 126 lidí. Většinou šlo o ženy z vyšší společnosti. Seriál se zaměřuje na tři z nich, kterým se život po této tragédii obrátil vzhůru nohama.

Zdroj: netflix.com

Sick Note (2017-současnost)

Hlavní postava Daniel (představovaná Rupertem Grintem dobře známým z Harryho Pottera) pracuje v pojišťovně. Žije typický nudný život: vždy chodí pozdě do práce, večer hraje hry na konzoli a své přítelkyni se skoro nevěnuje. Vše se ale změní, když Daniel zjistí, že má rakovinu. Jeho blízcí k němu okamžitě změnili svůj postoj a začali se o něho starat. Na to si Daniel zvykne. Pozorné a vstřícné přátele ve své společnosti rád uvítá. Co se však změní, když Daniel zjistí, že diagnóza lékaře byla nesprávná?

Zdroj: Netflix.com

The Hook Up Plan (2018-současnost)

Jde o další francouzský seriál, který se odehrává v Paříži. Hlavní postavou je Elsa, která se cítí velmi osaměle. V minulosti si prošla velkým množstvím rozchodů a zradami ze strany svých blízkých. Není tedy divu, že Elsa touží po příteli, který by jí pomohl najít cestu z té temné samoty. Nejlepší přátelé Elsy se na její utrpení ale nemohou dívat, a proto se rozhodnou vyhledat pomoc. Rozhodnou se tedy najmout pro Elsu gigola, aby na všechny své předchozí útrapy zapomněla. To se však neobejde bez dalších komplikací.

Zdroj: Netflix.com

Caliphate (2020-současnost)

Tento seriál pravděpodobně nadchne fanoušky temných skandinávských seriálů. Jde o příběh o národní bezpečnostní agentce Fatimě. Fatima jednoho dne dostane správu, že se proti Švédsku připravuje teroristický útok. Tvůrci se zde zaměřili na dokonalé vykreslení radikálů a jejich rodin, které pro své ideologie udělají cokoliv. Celý děj je poměrně ponurý, pokud tedy nejste fanoušci tohoto žánru, podívejte se po něčem komediálnějším.

Zdroj: Netflix.com

Sweet Magnolias (2020-současnost)

Děj je založen na sérii románů spisovatelky Sherryl Woods. V malém americkém městě spolu již od děctví žili 3 kamarádky, které spolu překonávaly různé nástrahy a překážky a stejně tak je tomu i teď. Zrzavá Maddie prochází obtížným rozvodem a kariéristka Helen má problémy se svým osobním životem. Vypadá to, že třetí z kamarádek, Dany Sue žije perfektní život. Pracuje jako šéfkuchařka v restauraci, kterou vlastní a provozuje. To je však jen iluze. Kamarádky se tady nakonec rozhodnou rozjet společný byznys – lázně The Corner Spa. To však není tak jednoduché, protože kromě společného podnikání, musí kamarádky řešit i osobní trable od nevěrného manžela přes dospívající dceru až po zdravotní problémy.

Zdroj: netflix.com

Thieves of the Wood (2018-současnost)

Děj tohoto seriálu se odehrává v 18. století. Hlavní postavou je Jan de Lichte, který se vrací z rakouské armády do své rodné vesnice. Avšak jeho zkušenost z armády dočista změnila jeho charakter, a tak Jan začal žít jako zloděj. Příběh podobný Robinu Hoodovi jistě uchvátí všechny milovníky historických dramat.

Zdroj: netflix.com

Deadwind (2018-2020)

Příběh se zaměřuje na detektivku Sofii Karppi, která právě prožívala tragickou událost. Aby od neúprosného žalu unikla, vrhla se po hlavě do své práce. Když se ve stavební oblasti v Helsinkách najde ženské tělo, Sofii je hned jasné, že tu něco nehraje. Žádný z nalezených důkazů nedává smysl a nic do sebe ani trochu nezapadá. Při řešení případu jí pomáhá nováček Sakari Nurmi. Během vyšetřování tato dvojice odhalí, že celý případ oplývá politickými a obchodními intrikami.

Zdroj: netflix.com

Call My Agent! (2015-současnost)

Zaměstnanci velmi dobře známé agentury ASK si vždy uvědomovali, že svět showbusinessu je plný různých skandálů a intrik a jejich cílem je zkombinovat umění a byznys. Jsou nuceni neustále čelit otravným novinářům, arogantním hercům a drsným režisérům. Vše se stane ještě těžší, když zemře zakladatel agentury. Břemeno neuvěřitelné odpovědnosti za chod agentury tak padá na ramena čtyřech hlavních postav – Andrei, Mathiase, Gabriela a Arlette. Jejich osobní a profesní životy se dostávají do konfliktu a nikdo z nich neví, jak z toho ven.

Zdroj: netflix.com

Baby (2018-2020)

Tento italský seriál vypráví o komplikovaném vztahu mezi teenagery a jejich rodiči. Co je lepší? Vychovávat dítě ve strachu a držet je zkrátka nebo jim dát úplnou svobodu? Odpověď na tuto otázku najdete v příběhu hlavních postav tohoto seriálu – školaček Chiary a Ludovicy.

Zdroj: netflix.com

Black Spot (2017-současnost)

Francouzsko-belgický seriál se odehrává v malém městečku Villefranche. Na první pohled se může zdát, že je město odříznuto od veškeré civilizace, jelikož zde není žádný signál a navíc se nachází na kraji tajemného lesa. Celá oblast je plná záhadných a nevyřešených zločinů. Jedním z nich je i případ starostovy dcery, která zmizela před 6 měsíci.

Zdroj: netflix.com

Into the Night (2020-současnost)

Pro hlavní hrdiny tohoto seriálu přestalo být sluneční světlo úžasným přírodním úkazem. Sluneční světlo totiž nyní zabíjí úplně všechno. Jeden zoufalý muž se rozhodne před těmito smrtícími paprsky uprchnout tak, že unese letadlo s cestujícími na palubě.

Zdroj: netflix.com

Love 101 (2020-současnost)

Pokud se chcete podívat na pěkný příběh o lásce k sobě a ostatním, rozhodně se koukněte na tento turecký seriál. Hlavními postavami tohoto seriálu jsou 17letí odpadlíci, kterým hrozí vyloučení ze školy. Před vyloučením je chrání jen jedna učitelka, která ve škole ale k jejich smůle končí. Proto tito studenti přijdou s novým plánem. Rozhodnou se dát dohromady učitelku se školním trenérem, aby ve škole zůstala a zabránila tak jejich vyhazovu.

Zdroj: netflix.com

Locked Up (2015-2019)

Seriál z prostředí španělské věznice vypráví příběh ženy jménem Macarena. Naivní a důvěřivá Macarena však brzy zjistí, že na tvrdý život ve věznici není příliš připravena. Její spoluvězni jsou psychopatky, zlodějky a vražedkyně. Zvládne se Macarena v tomto prostředí adaptovat a přežít až do doby než se bude moct znovu podívat na svobodu? Locked Up bývá často připodobňován proslulému netflixovému seriálu Orange Is the New Black. Který z nich je lepší? To necháme na vaší úvaze.

Zdroj: netflix.com

Máte nějaké vaše oblíbené seriály na Netflixu?

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here