8 profesí pro lidi, kteří nemají rádi lidi

0

Jste introvert nebo se jen necítíte dobře obklopeni mnoha lidmi? Na tom není nic špatného. Spousta lidí jednoduše nevyhledává nepřetržitý kontakt s ostatními, například z toho důvodu, že je psychicky vysiluje.

Pokud je to i váš případ, určitě byste si neměli hledat práci, která vyžaduje častý kontakt s lidmi. Naštěstí profesí, kde můžete být sami s sebou je dostatek. Pojďme si je představit:

1Archivář

Jedna z vůbec „nejosamělejších“ profesí. Pokud vás láká trávit celý den listováním ve starých spisech, je to práce právě pro vás. Jen je ve většině případů limitována vysokoškolským diplomem v oboru Archivnictví. Jako archivář budete pracovat s největší pravděpodobností pro jednu ze státních institucí, což sice nemusí přinést vysoký výdělek, ale doživotní stabilitu ano.

2Copywriter

Píšete si do šuplíku? Pokud ano, je copywriting pro vás to pravé ořechové. Copywriteři jsou vlastně takoví novodobí spisovatelé, svými texty plní různé webové magazíny či e-shopy. Nebo si je také najímají na psaní PR článků. Pro práci copywritera nepotřebujete žádné speciální vzdělání. Naopak nutností je perfektní čeština. Copywriter si účtuje každou napsanou stranu. Většinou se její cena pochybuje od stokoruny až po nižší tisíce.

3Grafik

Rádi byste se realizovali na poli moderního umění? Pokud ano, je pro vás profese grafika ta pravá. Grafici připravují návrhy různých brožur, katalogů, plakátů nebo stále častěji taky webových stránek. K práci grafika není nutné žádné zvláštní vzdělání, ale znalost grafických programů, jako je například Photoshop. Šikovní grafici si jsou schopni vydělat opravdu slušné peníze.

4Knihovník

Je váš největší koníček četba? To jste jistě už uvažovali o práci knihovníka. Zavřít se mezi regály knih, to je sen mnoha lidí. A není tak těžké si ho splnit. V ČR je totiž největší koncentrace knihoven na světě. Navíc na práci knihovníka není třeba žádné zvláštní vzdělání. Jen ten plat bohužel není vždy úplné terno. Pokud se ovšem dostanete do univerzitní či vědecké knihovny, mediánová mzda je samozřejmostí.

5Lesník

Úplné ticho, rozvážně si to šinete po lesní pěšině s batohem plným sazeniček smrků. Práce lesníka je skvělá v tom, že vás na rozdíl od ostatních zmíněných nezamyká mezi čtyřmi zdmi. Lesník může být celou pracovní dobu na čerstvém vzduchu. Navíc nepotřebuje zvláštní vzdělání. Jako lesník budete pravděpodobně pracovat pro stát, konkrétně pro Lesy ČR, čemuž odpovídá i platové ohodnocení.

6Programátor

Milujete technologie a vždy vás zajímalo, jak vlastně fungují ty počítače? To jste ajťák každým coulem. Navíc pokud jim rozumíte, máte vyhráno. V dnešní době je práce v IT jednou z nejlépe placených vůbec. Netřeba vysokých škol, ale ochota se vzdělávat a držet krok s trendy. A i když neděláte zrovna na volné noze, je dost pravděpodobné, že vám brzy nabídnou home-office.

7Překladatel

Spojování kultur to je práce překladatele, ale i překlady smluv, návodů či knih. Překladatelé mají často možnost získat zakázku ze zahraničí a tomu odpovídá i vyšší výdělek. Jsou stejně jako copywriteři placeni za objem přeloženého textu. Ceny se pohybují od 200 korun za stranu, ale pokud překládáte text odborný nebo třeba smlouvu, dostanete se na násobky této sumy.

8Řidič kamionu

Pokud milujete řízení, tak je pro vás práce řidiče jasná volba. Jen vy a koncentrace na okolní provoz. Možnost projet kus světa, aniž byste museli s někým neustále komunikovat. S rostoucí potřebou globálního trhu jsou řidiči kamionů stále žádanější. Navíc není třeba speciálních škol, jen řidičské oprávnění skupiny C. Plat řidiče kamionu je poměrně vysoký, ale závisí i na množství ujetých kilometrů.

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here