Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ), co to je a jaká je její činnost?

0

Kdybyste náhodou potřebovali finančně si vypomoct drobnou půjčkou, tedy nejspíš nebankovní půjčkou a nevěděli byste, jakou vybrat, vyberte si takového poskytovatele nebankovního úvěru, který je členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). Tak můžete mít jistotu, že bude jednat podle kodexu, podle něhož se řídí všichni členové APNÚ.

APNÚ pod sebou sdružuje poskytovatele nebankovních úvěrů

APNÚ neboli Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů pod sebou sdružuje poskytovatele nebankovních úvěrů v České republice, které o to mají zájem. Momentálně je to například společnost Zaplo.cz, Credito.cz, Půjčkomat.cz, Kredito24.cz a další. Organizace APNÚ pomáhá jak těmto společnostem, tak i lidem, kteří se na tyto společnosti obracejí s žádostí o půjčku.  U nebankovních společností APNÚ koordinuje a zastupuje jejich zájmy, upravuje kodex, podle kterého by se měly chovat a tím zlepšuje obchodní morálku mezi poskytovatelem úvěru a žadatelem o úvěr. U občanů se společnost zaměřuje na jejich větší vzdělávání ohledně nebankovních společností a nebankovních půjčkách, také jim pomáhá s jejich špatnou finanční situací – zadlužením. Nejčastěji formou rad a návrhů na řešení takové situace. Z existence organizace těží obě strany, jak nebankovní společnosti, tak žadatelé o úvěr. APNÚ dává žadatelům jistotu dobré volby a nebankovním společnostem propůjčuje jistou prestiž.

APNÚ založila registr sdílení platebních informací

Mimo své další činnosti založila organizace APNÚ i registr sdílení platebních informací, který sdružuje údaje o platební morálce klientů. Registr obsahuje pozitivní i negativní údaje. Tím pomáhá nebankovním společnostem předcházet rizikům v podobě neplatičů a žadatelům o úvěr dává možnost vytvoření si pozitivní historie splácení. To znamená, že pokud klient splácí řádně a včas, nebankovní společnost to uvidí a nejspíš nebude mít problém takovému klientovi půjčit.

Registr platebních informací provozuje společnost CRIF, která má pod sebou i Bankovní a Nebankovní registr informací.

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here