Bitcoin zažívá špatný měsíc, jeho cena se stále propadá

0

Bitcoin zažívá aktuálně propad. O kolik spadla cena kryptoměny, co je toho příčinou a jak se bude situace okolo nejznámější kryptoměny vyvíjet dál?

Grafy padají, Bitcoin na minimu

V listopadu 2018 dosáhl Bitcoin svého ročního minima. Jeho cena se na konci listopadu 2018 propadla pod 3 500 USD. Kryptoměna v týdnu přišla o 35 % své hodnoty, což je nejvýraznější pokles od roku 2013.

Proč došlo k tak masivnímu propadu této měny? Důvodů je hned několik. Asi nejvýrazněji se v tomto směru propsaly technické faktory, které jsou spojeny s aktivací automatických „stop loss“ pokynů. Druhým významným důvodem je i rozštěpení sesterské kryptoměny Bitcoin cash.

Dalším možným důvodem je to, že došlo k projevení tzv. Hidden Gap alias skryté mezery. To je jev, kdy se měna na grafu vychýlí prudce směrem nahoru nebo dolů. A v takovém případě se nevyhnutelně po nějakém čase graf zase „narovná“ opačným stavem.

A jakožto poslední vysvětlení můžeme dodat, že za propadem této měny dost možná nelze vůbec hledat žádnou objektivní vnější příčinu a jde o zcela normální stav. Ceny Bitcoinu se dostaly vysoko a pád může být pouze běžnou korekcí cen kurzů. Analytici soudí, že se jedná o „prasknutí bubliny“.

Smráká se nad kryptoměnami?

V investorských kruzích vyvolal stávající stav paniku. Experti se přitom shodují na tom, že to ještě nemusí být konečná fáze a Bitcoin se propadne dál. Klesá tak jeho atraktivita, což mu paradoxně pomůže k dalšímu poklesu.

Propady, byť ne tak dramatické jako Bitcoin, ve sledovaném období doprovázaly víceméně celý segment a ještě se dále propadat může. Dle dostupných analýz došlo k poklesu cen kryptoměn až o cca 15 %. Jejich celková aktuální tržní kapitalizace tak v současné době činí 162 miliard dolarů.

Bylo by tak mimořádně krátkozraké tvrdit, že jsou kryptoměny snadnou a rychlou cestou ku zaručenému zbohatnutí. A současně nemá smysl je ani zcela zavrhovat. I když se od nich řada investorů v současné době odvrátila, v roce 2019 očekávají někteří opětovný růst.

Jak to vidíte s budoucností kryptoměn vy?

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here