Čipování psů podle nového zákona: ceny a pokuty

129

Už jste o tom pravděpodobně slyšeli. Od 1. ledna 2020 musí být každý pes na území naší republiky označen mikročipem. Pokud by se tak nestalo, hrozí majiteli poměrně vysoká pokuta. V souvislosti s tím vás možná napadá řada otázek. Kolik „čipování psů“ stojí? A jak vysoká pokuta vám hrozí?

Kolik zaplatíte za označení psa mikročipem?

Cena označení psa mikročipem není jednotná, ale může se i výrazně lišit. Skládá se totiž z ceny čipu a částky za aplikaci. Jak se dočtete na webu Státní veterinární správy, pořizovací cena čipu je 120-450 Kč. Výši částky za aplikaci si ovšem stanovuje každý veterinární lékař sám.

Jak „čipování“ probíhá?

I o průběhu označení vašeho mazlíčka jsme se na webu Státní veterinární správy informovali. Čipování psů je úkonem, který se provádí jen jednou. Čip je do podkoží zvířete zaveden pomocí jehly. Celý proces připomíná aplikaci injekce. Na webu se také dočtete, že mikročip je vyroben z materiálů, na které organismus psa nereaguje jako na cizí těleso.

Jak vysoká pokuta vám hrozí, pokud nebude pes „očipovaný“?

A co vás hrozí v případě, že svého mazlíčka „neočipujete“? Jak asi tušíte – pokuta. A poměrně tučná! Může totiž dosahovat až výše 20 000 Kč, a to už je opravdu znatelná částka!

Co byste ještě měli vědět?

Na závěr pro vás máme několik podstatných informací, které byste v souvislosti s označováním měli vědět:

 • Novela zákona se vztahuje pouze na psy. Čipování koček není nutné – pokud tedy například necestujete do zahraničí.
 • A jak je to se štěňaty? Ty musejí být označeny nejpozději v době prvního očkování, tedy zhruba v 6 měsících věku.
 • Má vás pes čitelné tetování, které získal nejpozději 2. července roku 2011? Pak být označen mikročipem nemusí!
 • Bez označení není platné očkování proti vzteklině.
 • Číslo čipu bude uváděno v očkovacím průkazu.

Konec roku se neúprosně blíží, a pokud váš pes ještě není označen mikročipem, je načase tak učinit. Cena úkonu se může i výrazně lišit, doporučujeme proto se vždy informovat přímo u daného veterinárního lékaře. Ačkoli vás bude čekat investice v řádech stokorun, splníte to, co vyžaduje zákon – a vyhnete se pokutě!

2.7/5 - (83 votes)

129 KOMENTÁŘE

 1. Vážení, celá akce s čipováním psů je jen zkouška co si necháme líbit a podle toho co se děje,necháme si líbit všechno.Nebude dlouho trvat a mnozí z nás radostně nastaví vlastní ruku k očipování a běda tomu kdo ji nenastaví,toho připravíme pokutami o majetek a pak ho zastřelíme a ti očipovaní na nás budou do penze dřít a pak se jich pomocí čipu zbavíme. Tenhle zákon je příprava na novodobé otrokářství. Myslíte si, že někoho zajímá štěstí a život vašeho psa? Nezajímá,protože zakazují veterinářům ošetřit,očkovat a jakkoli pomoci vašemu zvířeti pokud nemá čip. (co doktorská přísaha?) Je to zaměřeno proti nelegálním pěstírnám? Není, protože pěstírna se přírůstků zbaví dřív než pro ně uplyne zákonná doba čipování štěňat.
  Prohlašuji, že nenechám mého psa čipovat, kdyby se svět stavěl na hlavu.

 2. Mám fenku Labradora ,je jí 11 let má zelený zákal. Je to pes naší zahrady je to náš člen rodiny a já chci aby s námi byla co nejdéle to půjde . Každý rok je přeočkovaná očkovací průkaz platný a v pořadku. Před 3 roky operace zadního kloubu 31540kč plus rehábko. Chci tim říct že náš pes neopouští zahradu nikam s ní nejezdíme je to hodnej člen rodiny a já jí už ubližovat nenechám jen proto že má někdo ve vládě málo peněz a potřebuje víc. Až někdo příde zkontrolovat našeho psa jestli má čip,pak musí čelit tomu že vytrhnu planku z naší pojezdoví brány a přerazim mu držku…..

 3. Po Evropě se pohybuje plno přistěhovalců bez dokladů a já si budu muset čipovat svého psa. Navíc úplně zbytečně. Až bude existovat jeden registr, tak o tom budu teprve uvažovat. Pravidelně očkuji, platím poplatky…..

 4. Včera jsem byl u veťáka, abych stihl ještě naočkovat, než vzejde v účinnost buzerdiktátpseudo zákon. Ptal jsem se jak dál a bylo mi řečeno, že pokud nebudu souhlasit s očipováním, příště nemám chodit, protože očkování bez očipování neprovedou. Kéž bych měl svého známého veterináře, který by mi psa oočkoval mimo ordinaci („mimo protokol“). Síla lobby je nepředstavitelná, výrobci potřebovali jisté odbytiště pro své čipy. Buzerace slušných lidí nemá v naší republice obdoby!

  • Ano,je to jen buzerace….Spousta veterinářů pejsky očkuje i bez čipu JE a NENÍ to jejich povinnost ze zákona…:-D

 5. Měla jsem u babičky pejska 6.12. Jsem ho sla nechat očipovat aby babča neplatila pokutu. Pejskovy bylo kolem 11 let veterinář mu zjistil cistu nechala jsem tam tisicovku a včera nám pejsek umřel… tak na konec života měl ještě stres je to smutný co se to s timhle státem děje. Jako v té pohádce ,,daň ze vzduchu“ ta se neplánuje ?

 6. Seru na ne a na jejich cip. Je to muj pes je ockovanej chodi na voditku. Uz mam dost diktovani co musim a nemudim delat. Sveho pejska cipovat nenecham.

 7. Dobrý večer, mám fenku z útulku a u mne žije již skoro 16 let,je to kříženec labrodskýho retrývra,je se mnou doma a pak se mnou vyleze z baráku jen na dvůr, jsem v plném inv důchodu mám sice s níženou platbu za mou holčičku ůočkovací průkaz a každoroční očkovaní a vzeklinu máme v pořádku,nechápu proč od starých lidí chcete další peníze navíc,už takhle mám docela hluboko do kapsy a léky ,které také občas nejsou ani recept dávají jiné bohužel i s doplatkem.Mám za sebou vícero operací,musím mít jisté léky,bez kterých býti nemohu,ted zas čipovaní psa,fakt nechápu,ale souhlasím s vícero lidmi ,že je to další pokus jak z obyčejných lidí tahat další peníze.

 8. Ahoj Všichni no je to už k pláči co snámi vláda dělá už neví jak z nás vycucat ten zbytek výplaty co máme na Nájem a jídlo tohle už není svoboda ale tírání lidí a ještě do toho zatáhli naše mazlíčky pejsky čipovat a pro koho aby měli další byznis začali všechno zdražovat já nevím ale jak tohle muže asi dopadnout lidi v nás je síla a mi máme rozhodovat jak naše země bude dál vypadat když si necháme tohle všechno líbit tak za pět let budeme uplně v zábubě a budeme trpet hlady všichni a naše vláda má tučné konto a žrádla dostatek mi budeme akorád žebrat tohle už není svobodná země ale schiluje se tu o to že se budou čipovat i lidi aby jsme byli pod kontrolou u mě hnus co se děje muj pejsek Argo nesouhlasí aby mu někdo srál do kuže čip aby ho to potom bolelo nebo na to umřel.

 9. Tak NEVÍM – mám 3 pejsky ( pravidelně všechny očkuji odčervuji )- dva ,,mladé,, čipované- tedy vše O.K.
  Ale ta poslední tedy třetí kříženka má 13,5 roku a k tomu problém se srdíčkem,lehčí padoucnici a zůženou průdušnici. Pokud nedostane ,,někdo rozum,, budu i tuto do konce roku čipovat – jinak doslova vyhodím +- asi 500 KČ možná víc-možná o něco méně – já to udělám, ale kolik takto starších psů, nebo psů které nebudou chtít majitelé čipovat skončí na ulici – a bude jich hodně – ubohá zvířata, útulky přeplněné atd.

 10. Cena čipu i s jednorázovým aplikátorem asi 170 korun. Cena u veterináře co jsem pátral 550 až 840 korun. Veterinární loby si to pojistila. To máte jako s očkováním pejska. Cena vakcíny proti vzteklině 40 korun, aplikace veterinářem 120 korun. Cena kombinované vakcíny 120 korun, u veterináře s aplikací 500. Když jsem veterináři sdělil, že očkuje proti vzteklině Nobivacem každý rok a přitom vakcína je účinná tři roky, tak na mne koukal jak péro. Nehodlám podporovat tuhle lumpárnu, to čipování už byla poslední kapka. Poslanci chrochtají za 150 000 měsíčně, žerou v parlamentu skoro zadarmo a já na to mám doplácet?

 11. Vážení,
  v souvislosti s povinností očipování psů se všude udává, že je to zakotveno v novele zákona. Bohužel jsem nezjistila číslo příslušného zákona, kde se toto uvádí. Moc ráda bych se s tímto zákonem seznámila.

 12. já bych nechal očipovat toho Vola co to navrhl a ty ovce co to odsouhlasily kilometr dálnice nechaj postavit za miliardu a pak vybírají peníz z lidí

 13. Mám kastrovanou fenu a průkazem původu, má zcela čitelné tetování, dávám ji pravidelně očkovat, odčervuji ji a řádně platím daň ze psa, a když s ní jdu ven, tak ji mám na vodítku. Jo, a případné výkaly sbírám. Nechápu, proč by měla být čipovaná, když má tetování ČITELNÉ a má řádný průkaz původu. Odpoví mi na tohle někdo? Navíc psi tetovaní před 3.7.2011 být čipovaní nemusí. To přece postrádá logiku. Jaký je v tom tetování rozdíl? Navíc zaregistrování čipu není povinné, takže se ptám, k čemu je to dobré? Nebylo by rozumné to konečně vysvětlit? Podobných dotazů je zde víc, ale odpověď žádná. Ono to zřejmě nikoho kompetentního nezajímá. Takže jediné vysvětlení, které se nabízí, je, že jde JEN A JEN O PENÍZE!!! Nic jiného v tom nehledejme. Hlavní jsou peníze. Na obyčejné lidi musí být přísnost 😉 Prý je to v zájmu ochrany psů, ale nevím, spíš očekávám, že se zase o něco víc naplní útulky a přibude odložených pejsků.

 14. Prosím,sdělí mi někdo,jak to bude s „bezdomáči“ a „cikánama“.Ti budou také platit pokutu,když si „odskočí pro vyšší dávky“.Jste k smíchu,nejprve si „ukliďte před prahem a potom vymýšlejte „ptákoviny“,je vidět,že jste tam k ničemu – pardón – na čekání na výplatu,že?!!!!

 15. čipovat psy , kontrola kotlů . kontrola čím topím , kontrola komínů , atd a co tak ještě kontrola přirození blbečci . vybili jste krávy , drůbež, teď vepřové a divočáky , chcete vybít srnčí ryby , vlky které jste tu chtěli teď už je nechcete , tam není rozumného člověka -poslance jenom kýváte a berete nehorázné prachy , samé zákazy , příkazy rozumného nic !!!

 16. Prosím toho, kdo psal do diskuze „Ať jdou do píp i s čipem“, aby si psal pod svým jménem a nezneužíval to moje 😉

 17. Omlouvám se, v předcházejícím příspěvku jsem napsala, že by psi museli být tetování již při prodeji, samozřejmě jsem myslela čipováni.

 18. Mám fenku, které je 12 let, má nemocné srdce, léky bude brát do smrti. Je tetováná, ale už to není tak dobře vidět, ale čip jí nenechám dát ani omylem. Je to pro někoho zase dobrý džop. Který debil to vymyslel. Psi bezdomovců určitě čipovaný nebudou a chtěla bych vidět, jak by z nich dostali pokutu 20000.-kč, když mají tak akorát na jídlo, pivo a cigarety. Možná na to zase doplatí psy, majitelé je někde přivážou a opustí je. Pes někne chcípne a bude trpět kvůli nějaké zasranému zákonu. Nic dobrého to pro nikoho nepřinese. Klidně bych šla protestovat a držet hladovku a nechala bych to natočit a dát na internet, aby bylo vidět, jak se zákonodárci starají o věci, které nejsou vůbec důležité. Budu mého psa ochraňovat za každou cenu. Je to člen rodiny a nenechám mu ubližovat. Říkaji, že to je neškodný, to jsou keci, co očkování lidí, kolik jich za to zaplatilo zdravím a bylo to kvůli očkování. Říkám ne!!!!!!!!!

 19. Přeji hezký den všem. Jednu věc nechápu. Proč mám dát čipovat psa, který je alergický a nevím, jak bude reagovat? Navíc je to pes s průkazem původu a je tetovaný. Přitom tetovaný pes před 3.7.2011 být nemusí, ten po tomto datu musí. vysvětlí mi konečně někdo, jaký je rozdíl mezi tetováním před tímto datem a po tomto datu?
  A myslím si, že „množírny“ tenhle zákon nevyřeší. To by přece museli být psi tetováni již při prodeji. Jinak to přece nemá smysl. A proč tetovat třeba vykastrované psy? Ti se přece množit nebudou. Tohle zase vymyslela zase nějaká „chytrá“ hlava. O peníze jde především, že?

  • Navíc NENÍ povinné si čip nechat zaregistrovat, čili to celé postrádá logiku a ukazuje se v celé nahotě hlavně úmysl oholit majitele psa o peníze ?☹

 20. Kdyby raději řádně postihovali a trestali mučitelé zvířat a nevymýšleli hlouposti na řádné občany!

 21. Všeliké čipování toliko pro peníze dobré jest,jinak na nic.Nakapsují se tím jen ti zainteresovaní a nebude to k ničemu.Žvásty o množírnách a zaběhnutých psech jsou bludy.Naše holka(bobtail)je načipovaná už 10let,když začala ta zhovadilost s čipováním,požádal jsem strážníky městské policie aby ji očetli.NIC,nemá čip.Šel jsem tedy k veterináři a tam to konečně klaplo.Dle tisku nebude existovat centrální státem garantovaný registr,ale několik(6?) jakýchsi registrů.Kdo ty registry tedy bude spravovat?

 22. Nechápu, proč ta nenávist některých k p. Babišovi – směřujte jí k tomu, kdo to vymyslel – EU.
  Jen k penězům – částka 20000K jako pokuta není maximální, ale minimální. může dosáhnout až 100000 dle provinění – viz jiný článek. Cena čipu – 150-450K, aplikace 300-500, registrace 150-450, pro starší s jediným společníkem pejskem docela vysoká.

 23. Náš pes na čip letos zemřel. Před 6 lety jsme ho nechali očipovat ještě jako štěně kvůli výjezdu do zahraničí a letos se mu na krku kolem čipu rozjel zánět, který přešel v autoimunitní onemocnění a i přes veškerou léčbu to nakonec nepřežil. Veterinář nám potvrdil, že za tím stálo dřívější čipování, už jsou na to lékařské studie, takže si vyoperovaný čip nechal pro laboratoř a celý náš případ někam posílal, protože těch případů vážných onemocnění (prý hlavně epilepsie a jiných) je víc. Takže když se tvrdí, že čipování nepředstavuje žádné riziko, je to lež, to už vím a stálo mě to hodně – život mého psa…

 24. Mám dva psy s průkazem původu a s čitelným tetováním. Zatím mi nikdo neobjasnil, proč ten tetovaný začátkem roku 2011 čip mít nemusí a ten koncem roku 2011 musí. Je to celé nedomyšlené.

 25. AŤ SE SLOVÁK NESERE DO NAŠICH PSŮ A OČKUJE SI TŘEBA BAČOVÉ,TÍM MYSLÍM V HORNÉM POD SRÁČOM.

 26. Už mám také dost permanentních zákazů a příkazů našich „vládních představitelů“.Také nesouhlasím s celoplošným čipováním pejsků.Fenku mám řádně vychovanou,nahlášenou,očkovanou,bobky sbírám.Určitě by to moje fenka bez úhony přežila,ale nedovolím to já a čipovat určitě nenechám.Jsem připravena kdykoliv vyjít do ulic a konečně se vzbouřit proti takovýmto nesmyslným praktikám.Agresivní psi, nebo psi co utečou ze dvora určitě čipovaní nebudou…A pokud se nèkde nachází množírna,stačí ,aby lidé nebyli lhostení,upozornili na to MU a ten aby to DŮSLEDNĚ VYŘEŠIL ..A bylo by po množírnách…Eva

 27. Už toho mám také dost jsme jak v tý pohádce pyšná princezna samé zákazy a páni poslanci se mají jak prasata. Ty už žijou někde jinde a na lidi a psi se vykašlou. babka

 28. proti množírnám to asi nebude, jinak by udělali výjimku starým a kastrovaným psům. takhle je to nesmysl. prosím, kdo cestuje, nebo chce kvůli případné ztrátě a nalezení, ale proč všechny bez ohledu na věk a plodnost??

 29. Ahoj všem.
  Na čipování psů mám svůj osobitý názor. Kdo si chce pejska nechat očipovat, ať to klidně udělá. Ale proč to nakazují všem ???!!! Svého psa čipovat nenechám. Je již starý a nebudu ho trápit. Není daleko doba, kdy vyjde zákon a budou čipovat lidi. Pokud se nebudeme bránit, budou si dělat stále zákony pouze pro sebe.
  Lidi proberte se již. A nedovolujte těm zoufalcům každého programovat.

  • Ano , přesně tak , souhlasím !!! Tímto jen testují , jak lidi budou reagovat na čipování LIDÍ !!! Tak lidi pozor , čipování „NÁS“ je totiž hodně , hodně blízko !!! Až toto nastane , budou se dávat čipy už v porodnici , ani to nebudete třeba tušit . A od řízení lidí přes čipy k poslušnosti na dálku je to jen krůček !!!

  • Ahoj olda, dnes jsem hledal zákon o čipování starých psu, a nic sem nenasel. Tak jsem napsal jednomu veterináři, ten mi odepsal ze nic není napsané v této souvislosti v zákone. Tak se ptám sam sebe jak to ma udělat s prominutím neslyšící, nevidomi a ostatní takovito lidi kteří jsou odkazani na pomoc čtyř nohych kamaradu, to je hnus co si ještě vymysli

 30. Když se začalo o čipování mluvit, bylo řečeno, že se to bude od roku 2020 týkat jen a pouze nově narozených štěňat. A hle- vše je opět jinak-všichni a hotovo !! Je to k zblití v této zemi, kde vládnou jen peníze, a pak zase peníze a taky pan přepoctivý velkopodnikatel a nepříjemný člověk B. a pak následné pokuty a zase jenom pokuty a logika a zdravý rozum jdou úplně stranou. A navíc prý nebude ani zřízen oficiální registr, takže k čemu tato idio-tina ?? Jak říkám- k zblití.. Nebude dlouho trvat a čip dostaneme všichni- určitě se na tom naše úžasná vláda domluví- musí přeci vědět o všem, co děláme.. Zda nekrademe a odvádíme poctivě daně.

  • Jo , to je pravda , ale pokud si to necháme líbit . Měli by lidi využít INTERNET hlavně k tomu , aby se spojili a účinně se bránili ! Pokud to necháme , budeme za chvíli očipovaní zajatci ve vlastní Zemi i my všichni !.. tak pozor…

 31. Já to budu ignorovat. Ať se očipuje kretén co to vymyslel a další co to uzákonili. Potřebovali by načipovat mozky aby v tý hlavě aspoň něco měli.

 32. Myslím že zákon o čipování psů je jen další zbytečná buzerace lidí.Už neví jak by nás měli pod palcem a jak nás víc podojit. Krásně to dokazuje v jakém bor**lu žijeme.

 33. Dobrý den, souhlasím s čipováním, ale měla se udělat výjimka pro staré pejsky . Mám pejska, kterému je 14 let. Je již slepý, špatně chodí a i špatně slyší. Tak nevím, jestli mám, mu ještě dělat další trauma z čipování. Je to nesmysl, ten zákon je špatný.

  • také mám staré dva jezevčíky, čipovat je nedám, proč jim dělat další trauma, mají se tak dobře, že se ode mně nevzdalují, že by někoho pokousalí, to také nehrozí, tak proč, je to jen vytahování peněz z kapes, myslím si, že se veterinářům, díky pejskům daří moc dobře, jeden špatný zákon …….

 34. Hezký den,
  jsem sice veterinární technik v důchodu a tak si myslím, že pravidelné očkování proti vzteklině je v pořádku, chrání to Vás i Vaše miláčky, protože choroba je smrtelná. Něco jiného je čipování. Chcete jet s pejskem do zahraničí? Máte na to a tak čip stojí pro Vás pár korun, ale co babičky, či dědečkové, kteří mají svého mazlíčka na dožití a pejskové bývají jejich jediná radost ze stárnoucího života? Opět nedokonalý a nepropracovaný zákon naší nekompetentní vlády, ministrů i poslanců, kteří si to neuvědomují. Je to hanba, kdo nám vládne, je hanba, že klíčová ministerstva ovládají poskoci pana rádoby premiéra, hanba, že komunisti drží vládu a hanba nám všem, že dovolíme, aby nám tito lidé vládli a většina z nás je volíme! Hanba!!!

 35. Pomalu pejsek pomalu kráčí, dobře svou paní zná, snado mu stačí.
  Samotu vystihneš v jediné větě : děti se ztratily v tom širém světě.
  Čipovat musí se, zákon tak praví. Kde vezme peníze to paní neví.
  Z důchodem vychází jen tak tak stěží. Z čeho čip zaplatí, o to tu běží.
  Pejska jí zabaví? Copak s ním bude? Kdopak s ní životem, kdopak s ní půjde.
  Migrant mít nemusí doklady žádné. Jen ruku natáhne, je to tak snadné.
  A ihned hned dostává vše čeho žádá. Dobře to rozhodla ta naše vláda

  • Supeeer !!! to nemá chybu a komentář vše vystihující !!!! Ale lidi by měli hlavně jednat , je na čase !!!

  • Přesně..máme 16 let starou fenku ,taky slepá na jedno oko, sotva leze,klouby zničeny…a zvířata z množiny se mohou cipovat az v půl roce…kdo zase vymyslel takovou blbost ??

  • Stále mi chybí vládní návrh o exemplárních trestech pro provozovatele čehosi, říká se tomu množírny! Celá akce mi silně připomíná nedávnou vlnu o autolékárničkách! Kolik asi hlavní aktéři nahrabali, než došlo ke změně?!?!?!

 36. Taky stim nesouhlasim,ale nic nenadělám tak už to tady v tom státu chodí, že se na nic neptaj a rozhodnou.Za chvili budem platit i za vzduch.Je to sebranka

 37. To už snad není možné…. nechcete očipovat aj slépky na dvoře? Nahrabat peníze o nic jiného tu nejde.. ať si dají čip ti,co vymysleli taku kravinu..

 38. V žádném případe nenechám čipovat 13 letou fenu/ ANI NAHODOU / boudou mne pokutovat za debilotinu co si vymyslí nějaký kretén ze židle, at si stíhají ty, co dluží státu miliardy a budou mít peněz 3 prdele

  • Mám pejska seniora-v prosinci mu bude 16.Souhlas s Alenou,vyhodit peníze za čip a vetovi v tomto věku ..no víte co chci říct.

 39. My pejska čipovaneho máme..museli jsme k vůli dovolené na Slovensku… tahají z lidí jen peníze…ani bych se nedivila,kdyby se čipovali lidí v budoucnu…

 40. Čip stejně proti množírnám nepomúže, když stejně člověk nahlásí množírku , stát s tím nic nedělá a ani nezakročí,pořád se jen o tom píše a nic se nedělá. Chodíme s naším pejskem pravidělně na očkování , máme známku i průkaz, a máme malého pejska cca 2,3 kg a dát mu nějakou věc pod kůži hrůza ( sama bych si tam nenechala dát- fuj) a do zahraničí nejezdí, stejně je to kničemu, jak všude čtu, ať zakročí pořádně stát proti množírnám a ne takové blbosti zařizovat.
  A když čtu že to stojí až 1600,- tak ať si to dá kdo to chce a pokud to hce stát ať to zaplatí,
  Jsem proti tomu a nejsem sama.

 41. můj 17letý pes to snad ani nerozdýchá..četla jsem, že to má být metla na činnost množíren..no, kdo na to nejvíc dojede? staří psi a lidé s nízkými příjmy, tedy převážně důchodci..

  • nemůžu víc jak s vámi souhlasit,množírna nejsem,na to moc miluji mého psa,minimální důchod,registrace stačí na oú,kde ročně za starou fenku platím .toto je pro aaa a podobné ,děkuji za pravdu

 42. Naše čuba čip má, ale na cizí je brutálně agresivní (brazilský fila), tak bych chtěla vidět toho kamikadze, který by jí chtěl čip přečíst :o)

 43. Mě by zajímalo jak to bude s psem který je venku s bezdomovcem , bezdomovci mají psy každý druhý jsem zvědav jak to vyřeší , jak od nich pokutu dostanou nebo zda oni budou výjimka, doufám tedy , že konečně je od bezdomovců odeberou jelikož chudáci psy trpí .Včera jsem viděl jak jeden bezdomovec je opilý a do psa kopal a týral ho .

  • počítejte s tím , že když pes uhyne , zaplatíte znovu za čip a jeho odstranění a pokud uhyne pes v mladším věku , bude pokuta za vaši špatnou péči a poplatek za odstranění uhynulého psa ! … ONI už něco vymyslí , aby získávali další peníze naši páni , nebojte ….Ovšem , pokud si to necháme líbit !!!

 44. Když se řekne A,tak má následovat B.V tomto případě se B nekoná.Jak již někdo napsal,čip je k ničemu,pokud není zaregistrován.A centrální registr není-to je to B. Takže celá hurá akce je na nic.

  • Stačí se pořádně informovat. Existuje: Národní registr majitelů zvířat a Centrální evidence zvířat. Tak nekažte tady bludy.

    • V žádným případě nebudu stresovat svého psa !!! At si posvítí zákonama a příkazama na množírny a lidi „svině“ který týrají zvířata a slušný lidi at nechají bejt , tupci vypatlaný !

 45. Další s promyšlených plánů smluvených Torontských protokolů z roku 1967 Eunie jak tiranizovat lidi a potlačit svobodu národa.Pokud budou stále ve vládě takový vlastizrádci a eurohujeři tak očipují brzy i nás.

  • To myslím , že je dávno naplánovaný . Teď jen čekají , jak si zastaneme svá zvířata . Pokud půjdeme poslušně čipovat svoje psí miláčky , za rok vyjde zákon na NÁS a budou nás přes čipy ovládat !!!

 46. Nějak se mi vytrácí respektování vlastního rozhodnutí odpovědnosti a přesun k příkazům a postihům.To už tady bylo a je tady znova ta restrikce bez logiky. Hlídejte u psů vzteklinu a nedělejte z chovatelů nesvéprávné ovce. Ať si každý rozhodne sám co je pro jeho zvíře vhodné. Kde je to třeba a má to význam proč ne, ale rozhodnu si to sám, ne na základě uřednické nabubřelosti kombinované s pachem korupce, jak asi skončí stovky psů nemajetných spoluobčanů, kteří tak tak vycházejí s financemi! Komu ku prospěchu? Co asi bude se psem nějaké staré paní které pejsek dělá společnost a někdy jedinou radost. To ji pak úředník vystaví pokutu? Co nato vy neziskovky zabývající se ochranou zvířat. Nic že, hlavně když to sem tam sype a zdůvodnění se najde.
  Chovatel Jaroslav.

  • Normálně většinou nekomentuji ale tady mi to nedá. Drtivá většina lidi co zde komentují tedy asi nemá psa očipovaneho, odkud ho tedy máte? Z množírny. Pokud vim CHS prodává štěňata čipovaná,ockovana odcervena, rodiče štěňat jsou vyšetření na vrozené vady atd. To jsou ty náklady na stěně které lidi nevidí a nechápou proc dat za psa s PP např 20000 když můžou mít bez PP za par stovek. A pak jim jde prasknout žilka když maji dat za čip 500 Kč. Co když pes potřebuje otropedickou operaci, nebo jinak onemocní? Co pejskovi davate za krmeni? Poridit si psa znamena jiste náklady a pokud mi dělá problém jedkorazovy naklad jako 500 Kc za mikročip stoji za to rozmyslet si zda si zvíře pořídim. Přesně takto totiž ty množirny vznikají, v ČR je přepsováno a drtivá většina majitelů své psy vůbec nezvládá. Takže za mě to smysl dává, jen bohužel již není domyšleno to že registrace psa je pak čistě na majiteli.

   • Velmi dobře napsáno .S tímto komentářem naprosto souhlasím.Logické a trefně řečeno.Pejska mám očipovaného už dva roky a opravdu jsem pětistovku neřešila .Tady nelze jinak než s tímto komentářem souhlasit.

   • Alena – vidím , že vůbec nevidíš do zákulisí tohoto čipování ! Tady nejde o pejsky , to nikoho z vlády nezajímá … to je zkouška pro nás , pokud to nechápeš , zajímej se víc o celkový dění v naší Zemi . Jsem pro to , aby šli hlavně po množírnách , kde se týrají a nechali ostatní na pokoji !!!!!!!

   • Přesně….to co my dáme za dva jorky, nedají ani lidi za svý děti. Předešlý jork měl čip celý život a byl v pohodě. Jezdíme často zahraničí, tak čip musí být. Když čtu tuto diskuzi, spoustu majitelů svých miláčků nechápu. My máme svý gengstry na prvním místě a celý život se točí okolo nich. Množírny a vládu nekomentuju, jee to o ničem. Fenu co mame, tak je z množírny….zachránil jsem ji. Koupím časem klidně další dva.
    Čipování starších a nemocných psů nevím, nemám vet vzdělání a názory se různí, nicméně je mi líto psů, kteří budou někde opuštění, nedej bože hůř…kvůli tomu, že debilní majitelé čipování odmítnou a psů se zbaví. Kvůli pár korunám takový zlo….tak přestante chlastat, kouřit, utrácet za blbosti a investujte do miláčků, když už se jimi tak oháníte….Problém je ve vás, ne v debilní vládě a nařízeních. Tot vše.

   • Hloupost, máme 4letou, čistokrevnou fenu s PP, tetovanou, ale nečipovanou. Takže je nesmysl, aby všichni nečipovaní psi byli z množíren. A kdyby se někdy spustila, tak její štěňata taky nebudou z množírny!

   • Neni pravda, ze vsechny chs prodavaji stenata cipovana, mam zalohovane stenatko z chs, pojedu si pro neho za dva tydny a chovatel mi dal na vyber, jestli ho chci mit nacipovaneho a o 1000,- drazsiho, nebo si ho nacipuju sama.

  • JAROSLAV : Neziskovky jsou jen žrouti peněz a všechny jsou financované z jednoho zdroje . Zvířata a lidi už vůbec nemají žádnou hodnotu , zrovna tak , jako zdraví lidí ne ! Země je přelidněná a zrovna na tyto probíhající poslední roky probíhá snižování počtu obyvatel . potřebují nás nějak ukorigovat a taky nám přidělat trochu starostí , aby jsme neměli čas přemýšlet nad „svinárnama“ , který na nás plánujou . Měli by se už konečně lidi probrat , než drazí , bude pozdě !!!

 47. Další pokusy získat další prachy pro Stát na úkor našich miláčků .To je hanba státní darmošlapů!!!

 48. Myslím, že je to zase další způsob jak dostat z lidí peníze. Čip je totiž k ničemu – pokud tedy necestujete se psem do zahraničí. V tuzemsku je několik databází, do kterých si psa zaregistrujete. Tyto databáze nejsou propojené. Neexistuje centrální registr. Takže pokud se Vám pes ztratí, nebo psa najdete, máte smůlu jako před tím. A to nemluvím o tom, že například
  ne všichni policisté mají čtečky čipů, nebo je mají ale nefungují jim. Nikdo mi dosud nevysvětlil k čemu má čipování sloužit.

  • Plně souhlasím z názorem pí Ivy. Dokud nebude jednotná registrace čipování nemá cenu a je to pouze zase získat peníze za nic.Václav

  • Tak to nemáte pravdu.Existuje totiž registr psů,jmenuje se Back Home,a je s mezinárodní platností.Takže,když se mikročíp pejska zaregistruje v tomto registru,je snadnějši zatouláneho psa najít.Navic tady v Ostravě třeba,dávají psům právě tyto čipy,tedy od Back Home.A kromě čipu dostává pes ještě známku na obojek,na němž je napsáno,že má čip a telefonni číslo organizace,od niž číp je…

 49. Zajímavé !!! Ochránci zvířat maji kecy kvuli výcviku v cirkusech, množírnám a dalším, a tady drží huby !!!Mám pejska kterému je 11 a nesnáší jehly !!! Nyní ti “ ochránci zvířat “ vlastně, svým mlčením, nutí psovi zpusobit bolest a tudíž psa = týrat !!!!
  Kocourkov !!!!!

  • I když máme čubu čipovanou, souhlasím.Je to jedna z akcí jako, „Revize komína“,“Revize kotlů“ na téma , já poručím Ty zaplať!!! Kde to žijeme???

  • Souhlasím i když máme čubu čipovanou. Oni se mají veterináři špatně.Je to akce podobná jako „Revize komína“, nebo „Revize kotlů“.Já nařídím, Ty zaplať!!!Kde to žijeme ???

  • Timto zákonem je sledováno to že na vesnici nějaká babička neočipuje svého oříška v registru se zjistí že nemá zaplacenou stovku ročně za pejska a ejhle máme důvod k tomu poslat na ni exekutora !!!!

   • mluvila jsem s veterinářem a prý to o očkování není pravda,očkování proti vzteklině je povinné,prý to říkají,aby lidi nechali psy čipovat,tak nevím

    • Veterinář naočkuje,ale v případě,že dojde k nějakému pokousání,nebude-li pes čipován,bude jeho očkování považováno za neplatné.Celý zákon je jeden velký paskvil,když jednak současně nenařizuje registraci toho čipu,a druhak v žádném případě se to nijak nedotkne těch,proti nimž tohle vymýšleli-množitelé…

     • Alenko, paskvil je slabé slovo. A za takové paskvily berou ti naši úžasní páni poslanci neskutečný platy. Smutná doba..

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here