Menu

ČSOB pojišťovna

Oficiální název zní Československá obchodní banka, a. s., běžně je však známa pod zkratkou ČSOB. Založena byla v roce 1964 s primární orientací na působení na českém a slovenském trhu. Aktuálně je však jejím stoprocentním vlastníkem belgická KBC Bank.

ČSOB je univerzální pojišťovnou, spravuje tak velmi široké portfolio klientů, kterým nabízí pojištění pro celou řadu životních situací. A to jak v rámci podnikatelské činnosti, tak pro každodenní život. Nabídka uspokojí potřeby malých firem i nadnárodních korporací.

Pojištění majetku a osob

Prvním typem pojištění je to cestovní. Pojistit se s ním může jednotlivec i celá skupina například v rámci rodiny. Využití najde při běžných cestách, pojistit se můžete ale i na rizikovější aktivity jako sport.

Do pojištění vozidel spadá mimo tradičního havarijního pojištění a povinného ručení i možnost komplexní pojištění, které oba produkty kombinuje. Odlišným typem produktu reagující na měnící se potřeby klientů je havarijní pojištění dronů. To zaštiťuje rizika krádeže, živelní pohromy nebo nahodilé události během letu.

Pojistit si můžete rovněž vlastní majetek. Takovéto pojištění může mít formu pojistky na domácnost, pojištění stavby nebo komplexního pojištění. Vybírejte tak podle toho, zda si chcete pojistit nemovitost jako takovou nebo vybavení uvnitř. Pojistit se mohou i ti, kteří nemovitost spoluvlastní – společenství vlastníků, majitelé, družstva a obce.

Pojištění odpovědnosti vás může v prvním případě chránit v roli běžného občana, pakliže způsobíte škodu. Druhou alternativu představuje pojištění z výkonu povolání. Týká se situace, kdy škodu způsobí zaměstnanec.

Specifická pojištění, životní pojištění a investice

Specifickými produkty jsou RENTO, což je pojištění pro řidiče, které řeší důsledky dopravních nehod. Ne zcela typický případ reprezentuje i pojištění internetových rizik. To pamatuje na případy typu, že jste si objednali zboží z internetu a ono nedorazilo, někdo se vám naboural do účtu přes internetové bankovnictví atd.

Pojišťovna nabízí rovněž klasické životní pojištění i s možností si zařídit pojištění investiční a připravila i pojištění úrazové. V jeho rámci se mohou pojistit jednotlivci, ale také celé skupiny.

Dále ČSOB připravila pojištění k hypotečním úvěrům, pojištění ke spotřebitelským úvěrům a pojištění leasingu. Ty slouží jako pojištění schopnosti splácet, to znamená, máte-li například úvěr a dočasně jste přišli o příjem, takže ho nemůžete řádně platit.

Nabízí stejně tak vybraná zvláštní pojištění, která nenajdete jinde. Jsou jimi Maximal Profit

Maximal Invest, PB Life Invest, Maxík a Slůně. První tři jsou investiční životní pojistky pro dospělé. Maxík je určen coby životní pojištění dětem a Slůně je úrazové pojištění pro děti.

ČSOB pojišťovna zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s ČSOB pojišťovnou? Napište nám je do komentářů.

ČSOB pojišťovna
Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.