Halloween je za námi, prodlužte si jej s hororovými filmy, které stojí za zhlédnutí

0

Tento původně keltský svátek se i v našich končinách těší čím dál větší oblibě. Pořádají se halloweenské večírky, děti vydlabávají dýně. Připomeňte si tento svátek i vy – například zhlédnutím skvělého hororu! Které z nich rozhodně můžeme doporučit?

Halloween

A čím jiným začít, než stejnojmennou sérií hororů? Filmů je celkem 11, ten první byl natočený v roce 1978, ten poslední pak v loňském roce. Pokud patříte k těm, kteří se rádi bojí, je tato série ideálním programem na podzimní večery. Pusťte si první díl a nechte se provést příběhem masového vraha Michaela Myerse! Vše začíná ve chvíli, kdy Michael, teprve šestiletý chlapec, v noci ubodá svou sestru. Následně je umístěn v ústavu, odkud se mu však podaří utéct. A kolotoč začíná…

V zajetí démonů

Film V zajetí démonů pojednává o případu manželů Warrenových, kteří pracují jako vyšetřovatelé paranormálních jevů. Protože jsou tím dost proslulí, jednoho dne je pozvou na odlehlou farmu, aby zde pomohli rodině, kterou zde terorizují temné síly. Začíná tím řešení jejich nejhrůzostrašnějšího případu. Film je o to děsivější, že je natočen podle skutečné události.

Mlčení jehňátek

Troufáme si říci, že o tomto filmu už minimálně slyšel téměř každý. A není divu. Tento film na pomezí hororu a thrilleru, který byl natočen už v roce 1991, se stal během let opravdu kultovním.

Vždyť Anthony Hopkins v roli Hannibala Lectera předvedl opravdu vynikající herecký výkon! Dokonce i další pokračování jsou skvělé.

To

O tom, že klaun nemusí být vždy jen zdrojem zábavy, ale i strachu, se přesvědčíte v hororu s názvem To. První film podle předlohy Stephena Kinga vyšel už v roce 1990, před 2 lety, tedy v roce 2017 se dočkal remaku.

A letos do kin přichází další pokračování s vraždícím klaunem v hlavní roli.

Sinister

Celá rodina se ocitne v nebezpečí po tom, co Ellison najde na půdě staré filmové pásy, které souvisejí se záhadnými vraždami.

Kromě pátrání po vrahovi se však bude muset rodina vypořádat i s nadpřirozenou bytostí, která v domě pobývá. I tento horor se dočkal pokračování – to vyšlo již v roce 2015.

Rozpolcený

Ačkoli není Rozpolcený typickým hororem, za zhlédnutí rozhodně stojí. Seznámíte se totiž s Kevinem, ve kterém dřímá 23 různých osobností. A jedna z nich právě unesla 3 studentky, které nyní drží zamčené ve sklepě. Brzy se navíc v Kevinovi probudí jeho 24. osobnost, která je tou nejhorší. Herecký výkon Jamese McAvoye je jednoznačně špičkový, námět filmu navíc vnímáme jako poměrně neobvyklý. Zkrátka dobře – tento film (který je mimochodem jednou z částí trilogie) musíte vidět!

Znáte vy nějaké hororové filmy, které stojí za zmínku?

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here