Knihy o financích

Zajímáte se o investování? Nebo byste se jen rádi dozvěděli něco nového z oblasti financí? Pak pro vás máme několik tipů na zajímavé knihy, které rozhodně stojí za přečtení. Už jste je četli všechny?

Nejbohatší muž v Babylóně (George Samuel Clason)

Dost možná už jste o této publikaci slyšeli. Získala si totiž docela významné místo mezi knihami o financích. A na co přesně se zaměřuje? Především na finanční gramotnost a fungování osobních financí. Principy fungování zásad nakládání s penězi ukazuje autor na 10 smyšlených příbězích z Babylónu, díky čemuž se kniha poměrně snadno čte.

Vzhledem k oblíbenosti knihy si troufáme říci, že jejím přečtením určitě nešlápnete vedle. Velkou výhodou je navíc fakt, že se opravdu dobře čte, přelouskáte ji tak za poměrně krátkou dobu. Mohla by představovat také výborný zdroj informací pro rozvoj finanční gramotnosti u dětí – knížka je napsána poměrně jednoduše, a tak by mohla být „lehce stravitelná“ i pro ně (roli hraje samozřejmě věk dítěte).

Bohatý táta, chudý táta (Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter)

Troufáme si říci, že tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Publikace je totiž zaměřená především na psychologii tvorby bohatství. Dle autorova názoru se totiž může stát bohatým každý člověk, je však především nutné změnit způsob uvažování.

Pro ilustraci používá autor dva muže, jež ho již v dětství ovlivnili.

Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Dle distributora poodkrývá tato kniha tajemství, jak vydělat peníze pomocí investování. Vychází z tzv. Principu úspěchu a zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. V knize si například přečtete o tom, že být bohatým neznamená vždy jen mít hodně peněz.

Peníze a zdravý selský rozum (Dan Ariely)

Pokládali jste si někdy otázku, proč tak neradi platíme? Pravdou zůstává, že peníze mají spojitost s celou řadou emocí. A právě v této knize autor popisuje mnoho každodenních situací spojených s penězi, které následně vysvětluje z hlediska psychologie. Ukazuje také, jak překonat instinkty, které nás při rozhodování o finančních záležitostech vedou špatným směrem.

Jak drahé je zdarma? (Dan Ariely)

Zmínit musíme i další knihu výše zmíněného autora. Bestseller s názvem Jak drahé je zdarma? vám na příkladech ukáže, jak se lépe rozhodovat a už nikdy znovu nenaletět na slovíčko „zdarma“. Zároveň vám ukáže, o jak promyšlený marketingový trik se jedná.

Investování pro začátečníky (Petr Syrový)

Uvažujete nad tím, že začnete s investováním? Pak se vám bude hodit právě tato kniha. Dozvíte se zde totiž, co je při investování důležité či na co si dát pozor. Na publikaci musíme ocenit, že zmiňuje opravdu jen to nejdůležitější a nepopisuje například detaily jednotlivých produktů. Pokud tedy o investování uvažujete, získáte díky knize základní přehled toho nejdůležitějšího, co budete pro investování potřebovat.

Nutno zmínit, že na trhu je velké množství knih, které se na oblast financí zaměřují, jejich kvalita je však různá. Doporučujeme proto před tím, než se na čtení knihy vrhnete, přečíst si recenze a názory ostatních čtenářů.

A jakou knihu byste doporučili dalším čtenářům vy?

1/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here