
Rizikové životní pojištění je jednou z nejčastěji využívaných služeb. Hodí se nejen ke krytí ztráty příjmů v případě pojistné události, ale zejména pro zajištění sebe, rodiny a svých závazků. Nejčastěji se proto používá hlavně u dospělých, kteří splácejí hypotéku a mají děti. Správně nastavené rizikové životní pojištění je v podstatě služba, za kterou si platíte. Nějak podobně funguje třeba povinné ručení na auto. Díky pojištění totiž máte jistotu, že vzniklou škodu, kterou způsobíte, zaplatí pojišťovna. Nikdy nevíte kdy, jestli a jak velkou škodu způsobíte. Máte ale jistotu, že jste ochráněni proti vysoké částce na způsobené škodě. Málokdo má totiž k dispozici stovky tisíc a někdy i miliony na zaplacení škody. Ono v podstatě ani není potřeba, když na celkovém pojistném nemusíte zaplatit ani zlomek případné skutečné škody.
Stejně tak funguje i životní pojištění. Každý měsíc si platíte za jistotu, že pokud se stane nějaká nepříjemná událost, pojišťovna vám podle krytí jednotlivých rizik vyplatí peníze, které pak použijete na placení účtů, hypotéky a nákladů z běžného života. Nemusíte si tak odložit stranou stovky až miliony Kč. Jistě totiž máte dobrou představu o tom, jak byste dopadli v případě dlouhodobé nemoci, kde by nemocenská určitě nepokryla vaše aktuální náklady, a to nemluvě o dalších nákladech s dopravou k lékaři, pobytu v nemocnicích, léčebné pomůcky atd. Díky životnímu pojištění tak máte mnohem větší klid, že se nedostanete do dluhové pasti nebo dokonce nepřijdete o svojí nemovitost, kterou splácíte.
Jaké jsou nejčastěji využívaná životní pojištění?
- Smrt z jakýchkoliv příčin zajistí vaši rodinu i do budoucna a to nejen ke splacení závazků, ale i na studia dětí atd.
- Pojištění invalidity I, II a III stupně se stejnou nebo klesající pojistnou částkou
- Velmi vážná onemocnění – nejčastější rizika nemocí jsou nejen rakovina, ale i oběhový systém, svalstvo a bolesti páteře
- Pojištění pracovní neschopnosti – pokud jste zaměstnanec na nemocenské, vyplatí vám pojišťovna pojistnou částku za každý pracovní den neschopnosti dle zvoleného dne platnosti pojistného plnění
Životní pojištění si můžete odepsat z daní i měnit
Rizikové životní pojištění si navíc můžete odepsat ze svého daňového základu, takže se vám vrátí zpět část nákladů za pojistné. Je také dobré sledovat aktuální nabídky, akce a slevy na pojištění. To se hodí nejen pokud hledáte vhodného poskytovatele pro životní pojištění, ale také pokud již nějaké máte a chcete využívat možné změny nebo nové možnosti připojištění.
Jak si zařídit rizikové životní pojištění?
Samozřejmě máte možnost si pojištění objednat přímo na www stránkách u každé pojišťovny. Správné a odpovídající zajištění závazků tímto způsobem ale nedostanete. Je mnohem lepší probrat vaší situaci a plány do budoucna se zkušeným pojišťovacím makléřem někde v kanceláři. Jen tak totiž získáte to co potřebujete a zároveň si na základě podkladů vyberete vhodného poskytovatele.