Jak jednoduše ušetřit na svatbě a zároveň si ji maximálně užít?

0

Svatba je důležitým životním okamžikem, často je také označována jako nejkrásnější den v životě žen. Pravdou však zůstává, že svatba často nepředstavuje úplně levnou záležitost. Samozřejmě, náklady se dají snížit na minimum, ne každý však sní o malé svatbě na úřadě jen se svědky. Náklady je ovšem možné snížit i v případě, že se rozhodnete pro „zlatou střední cestu“. Podívejte se na několik tipů, jak na to!

Stanovte si, na čem vám opravdu záleží a čeho jste ochotní se vzdát

Základem plánování by mělo být stanovení rozpočtu. Pokud se právě ten váš drží spíše při zemi, nejspíše brzy zjistíte, že na vše, co jste si vysnili, vám rozpočet stačit nebude. Pokud se tak stane, nepropadejte panice. Raději se zamyslete nad tím, čeho všeho jste ochotní se na svatbě vzdát a co je pro vás naopak nepostradatelné. Při rozhodování vám může pomoci seznam věcí, které jsou potřeba před svatbou zařídit.

Možná tak zjistíte, že si nedokážete představit, že byste si oblékla jiné šaty než ty, které jste si už před časem vyhlídla, a svatba jinde než na zámku také nepřipadá v úvahu. Na druhou stranu však netrváte například na prstenech ze zlata a menu o 5 chodech. Možná se obejdete i bez kameramana.

Rozhodnutí, na čem konkrétním ušetřit, již poté záleží především na vašich preferencích. O čem lze například uvažovat?

Výběr hostů

Jako první možnost se samozřejmě nabízí zúžit seznam hostů (samozřejmě v případě, že je kde ubrat). Svůj velký den jistě budete chtít prožít s rodinou a dobrými přáteli, přesto však zvažte, zda seznam neupravit. Toto rozhodování samozřejmě bývá často těžké a je pak jen na vašem uvážení, zda jste ochotni seznam pozměnit, či zvážíte jinou možnost, jak ušetřit.

Svatba mimo sezónu

Další možnost se týká volby data. Podzimní svatby mají své výjimečné kouzlo a velmi krásné jsou i svatby v zimě. Mnoho služeb spojených se svatbou vás může vyjít v tomto období levněji. Alternativou je i uspořádání svatby v jiný den než v pátek a sobota – ačkoli tato možnost může být pro mnoho lidí nevyhovující.

Výběr místa

Výrazně ušetřit lze i při výběru míst, kde svatba proběhne. Nádherná a stylová svatba se dá přece uspořádat téměř kdekoli!

Fotograf a kameraman

Na poměrně vysoké částky vyjdou i služby svatebního fotografa a kameramana. Zapřemýšlejte i nad možností, že by se na vaší svatbě ukázal jen jeden z nich. Na focení se navíc můžete dohodnout s šikovnou kamarádkou či známým (upozorňujeme však, že se nevyplatí výběr fotografa podcenit – dohodněte se tedy jen s tím, o kom víte, že je jeho práce podle vašeho gusta)

Svatební menu

V neposlední řadě se nabízí i zúžení svatebního menu. Menu o 5 chodech není nezbytností, hosté se bez předkrmu či zákusku jistě obejdou, pokud budou ostatní chody vynikající.

Květiny

Samozřejmě je možné snížit i náklady na květinovou výzdobu a svatební kytici. Typicky se dá (v závislosti na ročním období) použít luční kvítí, které vám udělá stejnou službu jako růže či jiné květiny. Samozřejmě ne s každým stylem budou tyto květiny ladit.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli možnost, přejeme vám, abyste si svatbu maximálně užili a vše vyšlo podle vašich představ!

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here