Pravděpodobně už jste o tomto legendárním dubajském hotelu slyšeli. Opakovaně byl totiž zařazen mezi TOP 10 nejluxusnějších hotelů světa. Co ale Burj Al Arab svým zákazníkům nabízí? A na kolik vás vyjde noc v tomto hotelu?

Vlastní ostrov a 9 přepychových restaurací

Asi každý z nás tuší, že v hotelu této kategorie je Wi-Fi a širokoúhlá HD televize samozřejmostí. Tato výbava přeci jen návštěvníky příliš neoslní.

Vlastní vířivka, výhled na Perský záliv a 21palcový počítač iMac v apartmánu už jsou však trochu jiná liga. K hotelu náleží také 9 přepychových restaurací, 2 bazény, 32 luxusních altánů a nadstandardní fitness centrum. Za zmínku stojí i fakt, že se stavba nachází na vlastním ostrově.

Hosté mohou využívat také soukromou pláž a volný vstup do aquaparku, který je od hotelu vzdálen pouhých 5 minut chůze.

Není divu, že má Burj Al Arab naprosto výborné hodnocení – konkrétně 9,2 bodu z 10.

Je libo panoramatické apartmá?

Burj Al Arab nabízí 5 typů ubytování.

Vyrážíte-li do hotelu v páru, můžete si pronajmout například panoramatické apartmá s 1 ložnicí. Díky francouzským oknům budete mít z apartmánu o rozloze 225 m² 180stupňový výhled na Dubaj a záliv. K dispozici vám bude i osobní sluha, a to 24 hodin denně. A pokud si budete chtít zatáhnout záclony či rozsvítit světla, jednoduše tak učiníte prostřednictvím dálkového ovládání. Možnost výběru ze 14 typů polštářů už je pak spíše úsměvná. Za noc v panoramatickém apartmá zaplatíte zhruba 70 000 Kč. Cena zahrnuje snídani.

Rodiny mohou využít rodinné apartmá Burj se 2 ložnicemi. Jeho rozloha je celých 335 m² a součástí jsou 2 koupelny. Výbava je podobná jako v předchozím případě. Za noc zde zaplatíte necelých 100 000 Kč. I v tomto případě je snídaně součástí ceny.

Podívat se do hotelu i bez přespání? Jde to!

Pokud se vám zdá cena ubytování vysoká, ale zároveň byste se do hotelu rádi podívali, máme pro vás dobrou zprávu. Je to možné!

Hotel si totiž můžete prohlédnout při návštěvě některé z jeho restaurací. Případně můžete navštívit bar Sky View, který leží celých 200 metrů nad mořem.

Ať zvolíte jakoukoli variantu, připravte se na to, že zadarmo to nebude. Za rezervaci stolu se totiž platí (a to i v případě baru). Jak asi tušíte, nejde o zrovna malé částky. Pokud se například vydáte na večerní drink do baru Sky View, budete muset zaplatit 275 AED (v přepočtu zhruba 1700 Kč), za něž si budete moci z menu vybrat 2 nápoje. Rezervace stolu v restauraci Al Muntaha vás vyjde na 200 AED, tedy zhruba 1200 Kč.

Názory na Burj Al Arab se liší – zatímco někteří na něj pohlíží jako na symbol luxusu, jiní v něm spatřují jen přeceňovaný a předražený hotel. Pravdou však zůstává, že Burj Al Arab zůstává jednou z dominant Dubaje, která dotváří celkovou podobu města.

Uvažujete o návštěvě tohoto místa a třeba i zhlédnutí zmiňovaného legendárního hotelu? Pak se podívejte na naše tipy, jak ušetřit při nákupu letenek. Právě letenky jsou totiž na cestách často jednou z nejvyšších položek z rozpočtu.

5/5 - (2 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here