Na hory jen s kartičkou pojišťovny? I vykloubené rameno může stát desetitisíce

0

Cestovní pojištění je před cestou do zahraničí už většinou naprostou nezbytností. Proč se vyplatí i v tuzemsku?

Cestovní pojištění v zahraničí

Obliba lyžařských dovolených v zimních měsících rok od roku stoupá. Vyrazíte-li například do Alp, většina turistů si uvědomuje, že případný pobyt v nemocnici umí bez pojistky sáhnout do peněženky pořádně hluboko. V Itálii, Rakousku nebo Francii vás může vyjít i 20 000 Kč.

Poranění kloubů, pohmožděniny a zlomeniny přitom patří doslova k evergreenům zranění na svahu a výjimkou nejsou ani velmi vážná zranění páteře.

Proto se určitě nevyplatí spoléhat se na Evropský průkaz zdravotního pojištění, se kterým vás sice v zemích EU ošetří, mnohdy ale s nákladnou spoluúčastí, a mít právě cestovní pojištění. Co když se ale chystáte „pouze“ do Čech?

Cestovní pojištění v ČR

Dojde-li k úrazu samozřejmě vás tuzemská nemocnice bezplatně ošetří. Problém však je, pokud škodu způsobíte vy někomu dalšímu, případně si z pobytu na horách odvezete zranění s trvalými následky.

Za těchto podmínek se vyplatí ještě mít sjednané úrazové pojištění, případně také pojištění odpovědnosti. A právě tato připojištění vám umí cestovní pojistka nabídnout. Mnozí lyžaři se navíc nechají zlákat dostupností slovenských hor.

Sice pak můžete být schopni se v případě ohrožení na vlastní pěst dopravit zpět do ČR, ale také nemusíte, varují zástupci pojišťoven. Převoz sanitkou přitom může vyjít i na několik desítek tisíc. Ještě finančně náročnější je zásah horské služby. Zde se částky šplhají už do stovek tisíc korun. Bez pojištění je budete přitom hradit sami.

Kdy pojišťovna plnit nemusí

Ovšem pozor, i když pojistku máte, musíte si být vědomi jejích podmínek. Pojištění určitě není přenositelné, a to ani z rodiče na dítě. Děti musejí mít pojistku vlastní.

Problematická situace může vyvstat také tehdy, když si úraz způsobíte nadměrnou konzumací alkoholu. Pojišťovna může plnění odmítnout. Pravidla ovšem nejsou úplně striktní, nemusíte se bát, že o plnění přijdete například kvůli jedinému svařáku.

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here