Penguinbox.cz recenze

1

Služba Penguinbox.cz je určena k posílání balíků. Jakým způsobem můžete odesílání realizovat?

Jak probíhá odeslání balíku

Základním způsobem doručení je využití tzv. Penguin Boxu. Jedná se, jak vysvětlují přímo zakladatelé této služby, o samoobslužnou exteriérovou výdejnu a sběrnu zásilek.

Do této sběrny jednoduše balíček přinesete. Doručen následně může být prostřednictvím přepravní firmy Penguin Logistic opět do boxu, případně nově také na konkrétní adresu. Doručení do boxu je levnější, stojí 59 Kč. Za doručení na adresu zaplatíte 99 Kč.

Balíček můžete jednoduše odnést do nejbližšího boxu. Cílový box si pochopitelně můžete přímo zvolit, blízko tak zásilku bude mít i příjemce. Služba Penguinbox.cz se vyznačuje skutečně hustou sítí těchto výdejen napříč celou republikou. Nemusíte tak mít obavu z toho, že by v některém koutě naší vlasti zůstali klienti opominuti.

Zajímavé je také to, že Penguin Boxy využívají solární energii a dodávky, které společnost používá, jsou elektrické. Přeprava je proto ekologická.

Jak vyplnit údaje k zásilce

Zásilky touto formou mohou odesílat soukromé osoby, ale i firmy nebo e-shopy. V případě firemního doručování nabízí společnost rovněž vyzvedávání přímo u adresáta.

Samotnému fyzickému odeslání balíčku předchází online podání zásilky. Volit budete velikost schránky podle velikosti balíku. Následně si určíte, odkud a kam chcete balík doručit. Doplníte i kontaktní údaje adresáta.

Poté je nutné zásilku zaplatit. V návaznosti na to vám bude vygenerováno unikátní ID zásilky, kterým ji označíte. Zároveň obdržíte SMS, v níž najdete veškeré údaje pro vložení balíku do zvoleného Penguin Boxu.

Je povinná registrace?

Byť samotná služba Penguinbox.cz o registraci hovoří a v postupu pro odeslání zásilky ji uvádí, dále na svém webu informuje, že povinná není.

Výhodná je nicméně z hlediska identifikace klienta v průběhu procesu doručování balíku a usnadní i podání dalších zásilek v budoucnu. Zároveň vám umožní sbírat kredity a ty proměnit za levnější služby. Navíc vám nezabere více než 5 minut, lze ji proto doporučit.

Máte zkušenosti se společností Penguinbox.cz? Napište nám je do komentářů

2.5/5 - (2 votes)

1 komentář

  1. Bohužel mám velmi špatnou zkušenost. Na nějakou rychlost můžete zapomenout, technicky velmi složité a když jim napíšete, nejsou ochotni vám pomoc. Musíte na jejich stránkách najít jistý klíč na otevření schránky, ten jsem nenašla, oni vám neporadí kde to je, takže jsem o balík přišla. Opravdu nedoporučuji.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here