Podmínky půjček

0

Každá půjčka má stanoveny svoje podmínky, které musí žadatel splnit, aby mu mohla být přiznána. Které jsou ty základní, s nimiž se potkáte typicky u většiny institucí?

Věkové omezení

V tomto případě by vám mělo být minimálně 18 let. Horní věková hranice se stanovuje individuálně, obecně ale můžeme tvrdit, že klient nad zhruba 65 let věku se již pokládá za rizikového. Ojediněle se dá půjčka čerpat i ve věku do cca 85 let.

České státní občanství

Zpravidla se vyžaduje české státní občanství. Banky i nebankovní instituce jsou však ochotny půjčit i cizincům, pakliže doloží, že v České republice mají řádně povolen trvalý či přechodný pobyt. Někdy však jen za předpokladu, že se za žadatele zaručí český ručitel.

Vlastní příjem

Většinou je nutný vlastní příjem, který byste měli doložit. U bank by se jeho výše měla pohybovat alespoň okolo 8 000 Kč. V nejlepší pozici je zaměstnanec s dostatečným příjmem a také se smlouvou na dobu neurčitou. Jako příjem může být u některých nebankovních společností brána v úvahu taktéž mateřská, případně důchod (starobní i invalidní). Mnohé jsou ovšem zvláště benevolentní a příjem nevyžadují žádný. Specifickou kategorii představují půjčky pro studenty dostupné u bank. Půjčku může získat i OSVČ, nicméně v tomto případě je potřeba počítat s tím, že se vám oproti běžnému zaměstnanci může stabilní příjem v požadované výši hůře prokazovat.

Úvěrové registry

Banky do nich nahlížejí vždy. Nebankovní poskytovatelé v tomto směru bývají trochu vstřícnější, máte-li tak záznam v registru dlužníků, zkoušet byste to měli právě tady.

Vlastní bankovní účet

Tato podmínka převažuje u bank, které se k hotovostním půjčkám stále ještě staví poněkud rezervovaně. Máte-li totiž u nich vedený účet, poměrně snadno mohou zkontrolovat jeho obrat a zjistit tak, jak bonitním klientem jste.

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here