RegioJetem na chorvatskou pláž, z Prahy a Brna

0

Na dovolenou na Jadran nyní můžete vyrazit i autobusem. Společnost RegioJet spustila nové spoje. Odkud, kam a za kolik můžete jet?

Kam se s RegioJetem v létě dostanete

Žluté spoje budou pravidelně křižovat trasu Česká republika – Chorvatsko ve směru Zadar, Sukošan, Biograd, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split. Odjezd bude vždy v pátek, první linka oficiálně vyjela 31. května. Autobusy v ČR odjíždějí z Prahy a Brna.

Současně RegioJet zavedl linku také na Slovensku, ta odjíždí z Bratislavy. Na Slovensku je totiž situace obdobná jako v tuzemsku. Chorvatsko také platí za oblíbenou prázdninovou destinaci. Slovenští rekreanti se v minulosti navíc museli potýkat s tím, že z jejich domoviny nelétaly nízkonákladové spoje. Autobusová doprava je tak víceméně jedinou možností, pokud nechtěli cestovat vlastním vozem.

Jízdní řád žlutých autobusů na Jadran

V letní sezóně bude navíc z Prahy odjíždět ještě jeden spoj, a to v úterý. První autobusy vyrazí od 25. června. Nazpět se ze Splitu žluté autobusy vždy vrací ve středu a v sobotu. Turnusy jsou nastaveny tak, aby kopírovaly v průběhu léta týdenní cykly dovolených.

Časy odjezdů autobusů pak stanovuje jízdní řád následovně: z Prahy pojede autobus vždy v 16:00 hod., z Brna poté v 19:10 hod a z Bratislavy ve 21:00 hod. Do Splitu je příjezd plánován druhý den ráno, to znamená v sobotu či ve středu, v 9:30 hod.

Zpáteční cesta ze Splitu je v tytéž dny naplánována ve 20:30 hod. a příjezd do Bratislavy v 9:00 hod., do Brna v 10:50 hod. a do Prahy ve 13:30 hod. bude následující den v neděli respektive ve čtvrtek.

Kolik stojí jízdenky a jak si je koupit

Cena jízdenek činí 1 400 Kč, na Slovensku pak v přepočtu 50 EUR. Jízdenky je možné nakoupit u smluvních partnerů, na určených prodejních místech, online, případně i prostřednictvím mobilní aplikace.

4.7/5 - (3 votes)