Rixo.cz pojištění

11

Pojištění auta, domácnosti nebo životní pojištění pro vás… Pojistek má řada z nás sjednáno i několik. Často jim ale tak úplně nerozumíme nebo je nestíháme pravidelně kontrolovat. A to by právě Rixo aplikace měla řešit za vás. Usnadnit a zpřehlednit práci s pojištěním.

V čem umí pomoci služba Rixo? Na tyto a další služby se podíváme v tomto článku.

Obsah recenze Rixo pojištění

 1. Co je Rixo
 2. Rixo index
 3. Jaké má Rixo výhody?
 4. Jaké pojištění vám Rixo srovná?
 5. Jak funguje kontrola smluv
 6. Rixo ceny za služby
 7. Jak se zaregistrovat na Rixo?
 8. Srovnávač pojištění Rixo
 9. Reklama v TV

Co je Rixo

Projekt Rixo vznikl v roce 2015. Jeho zakladatelé si vytyčili jednoduchý cíl: Umožnit běžným spotřebitelům, aby se lépe zorientovali v nabídce pojištění. Rixo tak získalo podobu aplikace, která vám umožňuje snadnou kontrolu všech typů pojištění. Vést si díky ní budete přehlednou digitální agendu. Už nebudete potřebovat stohy papírů.

Efektivní správa vašich smluv vám přehledně zobrazí ke každé z nich hodnotící skóre. To vám dá najevo, zda je aktuální nastavení v pořádku, případně je nutné cokoli vylepšit. Současně za vás pohlídá i důležité termíny, například končící platnost smlouvy.

Rixo index

Rixo index je ukazatel, který v souhrnu zobrazuje, jak „kvalitní“ vaše smlouva je. Zjednodušeně řečeno:

Pokud je Rixo index nízký, hrozí, že byste mohli mít nastavenou pojistku například za příliš vysokou cenu nebo s nedostačujícími pojistnými limity. Vyšší Rixo index (na stupnici od 1 do 10) značí, že by mělo být vše v pořádku.

Díky využití Rixo indexu je hodnocení naprosto srozumitelné i pro laika, pro něhož jsou komplikované smluvní podmínky a nesrozumitelný jazyk smluv často překážkou, která mu brání v účelném využívání pojištění.

Jaké má Rixo výhody?

K tomu, abyste mohli využívat Rixo, vám stačí jednoduchá registrace na webových stránkách projektu a mobilní telefon.

Nahrát smlouvy do aplikace vám zabere jen několik okamžiků. Stačí si je vyfotografovat, pokud disponujete papírovými smlouvami. Elektronické dokumenty si do aplikace stáhnete, případně si je Rixo samo od pojišťovny vyžádá na základě plné moci.

Přehledné a intuitivní rozhraní zaručuje, že se v aplikaci brzy naučíte pracovat. Přehled nad svými pojistkami budete mít kdykoli a odkudkoli. Současně ušetříte čas, který byste jinak museli strávit hlídáním a průběžným aktualizováním smluv.

Podstatné je pro uživatele také to, že je aplikace dostupná zcela zdarma, a to pro operační systém Android i iOS.

Jaké pojištění vám Rixo srovná?

Jak funguje kontrola smluv

 1. Nahrajete pojišťovací smlouvy, které chcete zkontrolovat
 2. Rixo smlouvy zkontroluje s pomocí zkušených odborníků
 3. Pokud bude některá ze smluv špatná, navrhne nové pojištění
 4. Smlouvu za vás hlídají

Rixo ceny za služby

Jelikož je služba placená za své služby pojišťovnami, nabízí pro své zákazníky všechny služby kompletně zdarma. Navíc má společnost nasmlouvané většinu pojišťoven, zmenšuje se zde riziko zvýhodňování pojišťovny na úkor zákazníka. Pokud vám Rixo nějakou smlouvu nabídne a vy se rozhodnete ji nevyužít, bude služba i v tomto případě bez jakýchkoli poplatků.

Jak se zaregistrovat na Rixo?

 1. Pro kontrolu smluv stačí kliknout na tento odkaz.
 2. Vyplnit registrační údaje
 3. Nahrát smlouvu pojištění, kterou chcete zkontrolovat
 4. A už jen čekat na kontrolu.
Registrace na Rixo.cz

Srovnávač Rixo

Mimo kontroly smluv Rixo funguje také jako srovnávač pojišťoven a jejich cen. Má smlouvy s celkem 12 pojišťovnami, které srovná nejen na základě ceny, ale dalších parametrů.

Rixo povinné ručení

Pokud vlastníte automobil, motorku nebo jiné vozidlo, jistě se vám bude hodit srovnání povinného a havarijního ručení. Jednoduše zadáte SPZ a Rixo deklaruje, že do 3 minut vám připraví nabídku ušitou přímo pro vás.

Rixo pojištění majetku

Rixo vám také porovná ceny pojištění majetku ať už potřebujete pojistit dům, chatu nebo bytovou jednotku. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, který máte hotový za 2 minuty.

Rixo pojištění odpovědnosti

Chcete-li sebe pojistit na odpovědnost, můžete si na Rixo srovnat také ceny pojišťoven právě tohoto pojištění. Můžete si vybrat zda potřebujete pojistit sebe jako občana nebo jako zaměstnance a vyplnit 2 minutový formulář.

Rixo životní pojištění

Na životní pojištění a jeho srovnání se Rixo zaměřuje nejvíce, vyplníte pár informací o sobě ve čtyřech krocích a aplikace vám nabídne to nejlepší pojištění. Pokud již nějaké pojištění máte, můžete si jej nahrát do systému, kde vám toto pojištění zkontrolují, případně navrhnou změny nebo rovnou lepší pojištění.

Rixo reklama v TV

Rixo pojištění zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s Rixo? Nápište nám je do komentářů.

4.2/5 - (11 votes)

11 KOMENTÁŘE

 1. RIXO spadá pod PPF. Ta má oficiální sídlo v Nizozemsku. Veškerá osobní data odchází tam. Jde o jméno a příjmení zákazníka. Bydliště, telefon, email a rodné číslo. Je škoda, že v reklamě, kterou TV vysílají každý den několikrát, tyto požadavky neuvádíte.

 2. Pokud na klienta nemáme kontaktní údaje a neznáme jeho rodné číslo, nikdy mu nemůžeme nabídnout tu nejvýhodnější nabídku. Díky r.č. zjistíme např. to, zda má klient nárok na bonusy. Po zadání registrační značky se zobrazí pouze údaje o vozidle nikoli o jeho vlastníkovi. Pěkný den, Michaela

  • Dobrý den, klientům vždy nabízíme ty nejvýhodnější nabídky pojištění, které zahrnují veškerá kritéria tak, aby byl klient vždy správně pojištěn. Pokud má klient nárok na bonusy, vždy je do nabídky zahrneme. Pěkný den, Michaela

 3. Celé to na mě působí tak, že nejde o najití levného pojištění, ale o získání „něco málo o mě“ tel.čísla, emailové adresy a rodného čísla.

  • Dobrý den, Mirku. Pokud na klienta nemáme kontaktní údaje a neznáme jeho rodné číslo, nikdy mu nemůžeme nabídnout tu nejvýhodnější nabídku. Díky r.č. zjistíme např. to, zda má klient nárok na bonusy. Pěkný den, Michaela

   • Potvrzení o době trvání pojištění odpovědnosti a jeho škodním průběhu vydává podle § 13 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, pojišťovna. Doporučujeme Vám proto adresovat Vaši žádost k rukám pojišťovny, u které máte aktuálně, nebo jste měl v minulosti sjednáno pojištění odpovědnosti.

 4. Píšete,ze stačí registrační značka,tak proč po mne chcete jméno adresu a rodné číslo,když zadám registrácni značku,vyjede vám všechno o vozidle asamozrejme i jméno s rodným číslem.prosim o odpověď.Dekuji

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here