Rixo pojištění nemovitosti

S Rixo si můžete pojistit také svůj majetek. K čemu slouží pojištění nemovitosti a domácnosti a jak najít to nejlepší?

K čemu slouží pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti představuje dva odlišné typy pojištění majetku, které se často zaměňují. Zásadní je vědět, co pokrývají. Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitý majetek, tedy na veškeré jeho součásti v podobě podlah, stěn, stropů, oken i dveří.

Pojistit si tímto způsobem můžete nemovitost, ve které bydlíte, to znamená rodinný dům, ale i rekreační chatu. Pojištění nemovitosti však může být sjednáno i na spoluvlastnický podíl u bytového domu.

Pojištění domácnosti oproti tomu pokrývá vybavení dotčené nemovitosti. Patří sem zejména nábytek, elektronika, osobní předměty a oděvy.

Zatímco majitelé nemovitosti by v rámci ochrany svého majetku měli dbát na oba typy pojistek, minimálně pojištění domácnosti lze jednoznačně doporučit i těm, kteří bydlí v bytech nájemních. Pojišťovna vám při správně sjednaném pojištění plně nahradí vzniklou škodu vzniklou u vás doma.

Jak porovnat pojistky s Rixo

Pojištění nemovitosti a domácnosti si můžete díky srovnávači Rixo snadno porovnat. Srovnávání vám zabere pouze přibližně 2 minuty.

Tato služba zahrnuje nabídky pouze ověřených pojišťoven. Výsledné srovnání je proto skutečně objektivní. S pojištěním nemovitosti z dílny Rixo proto získáte produkt, který je dimenzován podle vašich potřeb a současně odpovídá i vaší cenové představě.

Hlavním parametrem, podle kterého lze nabídky přehledně srovnat, je tzv. Rixo Index. Ten určuje, zda je pojistka komplexně nastavena a zároveň říká, jaký je u ní poměr ceny a výkonu. Vygenerovanou nabídku pojištění je současně možné i individuálně upravit.

Srovnání navíc stačí provést pouze jednou. Služba Rixo dokáže posléze monitorovat nabídky automaticky a včas vás tak upozornit, že vaše pojistka už není nejvýhodnější. Toto sledování je nastaveno pro nabídky dokonce trvale.