ŠkoFIN leasing

4

ŠkoFIN je členem finanční skupiny Volkswagen. Aktuálně ji stoprocentně vlastní právě německá společnost Volkswagen Financial Services. Jedná se nicméně o českou finanční společnost založenou už v roce 1992. Primárním zaměřením jsou služby v oboru financování a podpory prodeje aut, služby pro fleet a související služby. Nabízenými způsoby financování vozů jsou konkrétně tyto:

Úvěr

Tedy se jedná o pořízení auta klasickým způsobem na úvěr, který poté měsíčně splácíte. Klient musí dodržovat splátkový kalendář. Ten si rozložíte na až 72 měsíců, splátka není zatížena hodnotou DPH. Výše částky se v průběhu času nemění. Do splátek se dá zahrnout povinné ručení a havarijní pojištění a lze doplatit úvěr i předčasně. Žádné vlastní prostředky mít nemusíte, úvěr pokryje i 100 % kupní ceny. Můžete si jej vzít na až 10 let starý vůz. U vozů s pořizovací cenou méně než 400 000 Kč se nevyžaduje havarijní pojištění.

Výhodný je tento způsob hlavně pro podnikatele, který si může nárokovat hodnotu DPH najednou z celé pořizovací ceny vozu. Vůz se navíc okamžitě stává vaším majetkem. Jakožto ekonomický vlastník ihned provádíte odpisy. Díky úvěru si efektivně optimalizujete své daňové náklady.

Finanční leasing

Ve finančním leasingu jde v principu o to, že platíte pravidelnou měsíční splátku a v závěru bude vozidlo vaše. Díky tomu nemusíte na pořízení okamžitě disponovat hotovostí v plné výši. Po celou dobu splácení máte fixovanou pevnou úrokovou sazbu. Ve splátce je zahrnuto i výhodné pojištění. U podnikatelů dochází průběžným splacením k vylepšení cash-flow, splátky lze dát do nákladů a předmět financování ani leasingové závazky se nezahrnují zahrnuty do firemní rozvahy.

Operativní leasing

Operativní leasing taktéž obnáší pravidelné měsíční splátky s tím rozdílem, že v závěru financování vůz zůstane majetkem leasingové společnosti. Neplatíte v tomto případě žádnou akontaci, splátky vám zůstávají nastavené stejně a splátka je nákladovou položkou. Dochází ke snížení množství vázaného kapitálu v účetní bilanci, na finanční společnosti zůstává riziko zůstatkové hodnoty a klient nemá žádnou zátěž s provozem auta.

ŠkoFIN leasing zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s leasingem od ŠkoFIN leasing? Napište nám je do komentářů.

Zaslat.cz
3/5 - (16 votes)

4 KOMENTÁŘE

 1. Vážení , dopředu Vás všechny varuji před touto společností , dnes vznešeně nazvanou Volkswagen financial leasing. Než si s ní pořídíte auto na operák, raději zvolte opravdu něco jiného. Splátky též v průběhu navýšeny , též výmluva na pojišťovnu, dále 3 dny před odevzdáním auta požadovlai provést technickou kontrolu, předání auta přes smluvní servis opět s problémy, kdy pracovník servisu, dekry a leasingovky se nemohli domluvit a já za to následně zaplatil pokutu za pozdní předání, byť jsem u předání nebyl a auto již dávno v servisu. Po 4 letech chtějí komplet vrátit nové auto, asi nikdy neparkují v Praze… Též cena za odkup velmi zajímavá, nákupní cena vozu 950 tis., na splátkách za 4 roky zaplaceno s pojištěním 930 tis., a odkup nabídnut za 650 tis. ???? Doporučuji opravdu se této “ nenažrané“ firmě vyhnout .

 2. Rovněž mám velmi negativní zkušenosti s touto společností. Faktury, které zasílali obyčejnou poštou ( v době mailové komunikace) se k nám ani nedostali, pak přišel platební výměr, penále a žaloba od soudu.
  Když se chcete domluvit se správním oddělení, tak s vámi vůbec nekomunikují.
  Jedna z nejhorších leasingových společností na našem trhu. Rozhodně nedoporučuji!!!

 3. ŠkoFIN již nikdy více! Měla jsem od nich operativní leasing, celou dobu jsem splacela včas a vše bylo v pořádku. Konečne vyúčtování mi ovšem poslali obyčejným psaním, nikoli doporucene a bohužel se ke mne vůbec nedostalo. Za měsíc mi přišel platební rozkaz od soudu, penále a náhrada soudních výdajů. Přitom na mě měli e-mail, telefon, stacilo se jen ozvat. Poté byli ještě do telefonu velmi neprijemni. Rozhodne nedoporučuji!

 4. Velmi negativní zkušenost – rozhodně nedoporučuji.
  – neadekvátně nám zvýšili splátky OL o vice než 20% (vymlouvali se na pojišťovnu)
  – jejich reklamační oddělení nikdy neuznává vlastní chybu a arogantně jen natahuje čas (odpovídají vždy minimálně po 30ti dnech…)
  – záměrně mlžili o způsobech řešení, kladli nesmyslné požadavky a podmínky

  Pokud se říká, že nejhorší firmy v ČR jsou Česká Pošta a České Dráhy, pak Škofin/VWFS je hravě překonává. Bohužel.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here