Srovnání cen cigaret napříč Evropou: Kolik stojí krabička v Chorvatsku či v Rakousku?

3

Před cestou do zahraničí (ať už se jedná o dovolenou či eurovíkend) si jistě mnoho kuřáků pokládá otázku, kolik je bude stát krabička cigaret v dané zemi. Může se totiž stát, že si za krabičku i výrazně připlatíte. Pojďme se proto podívat, jaké jsou současné průměrné ceny cigaret ve vybraných evropských zemích dle webu Numbeo!

Ceny cigaret u našich sousedů

A jak je to s cenou cigaret u našich sousedů? Asi vás nepřekvapí, že ceny na Slovensku jsou v podstatě totožné s těmi našimi. V Polsku už jsou ceny trochu jiné – zde za krabičku cigaret zaplatíte o několik korun méně. To se však nedá říci o zbývajících dvou sousedních zemích. V Rakousku budeme muset při koupi krabičky cigaret vytáhnout z kapsy zhruba 140 Kč, v Německu pak ještě více – průměrně 166 Kč.

V kterých zemích si za cigarety připlatíte?

A v kterých zemích vás vyjdou cigarety pěkně draho? Za Islandem, kde se cena krabičky běžně pohybuje okolo 260 Kč, příliš nezaostávají ani další země Evropy. Ve Švýcarsku budete při nákupu krabičky cigaret o zhruba 200 Kč chudší, ve Švédsku pak o 155 Kč.

Kde koupíte krabičku cigaret opravdu levně?

Pojďme si však uvést i příklady zemí, kde kvůli cigaretám nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy. Mezi takové státy patří například Albánie, kde vás krabička bude stát okolo 65 Kč. Ještě levnější jsou pak cigarety na Ukrajině – zda za ně zaplatíte pouze okolo 38 Kč.

Ceny v oblíbených dovolenkových destinacích

Itálie, Chorvatsko a Bulharsko. Kolik za cigarety zaplatíte v oblíbených dovolenkových destinacích?

Zatímco v Chorvatsku jsou ceny cigaret srovnatelné s těmi českými, o Itálii se to rozhodně říci nedá. Za krabičku zde totiž zaplatíte průměrně 140 Kč. Mnohem přátelštější je pak cena cigaret v Řecku – krabička zde vychází zhruba na 116 Kč. A jaké jsou ceny ve zmiňovaném Bulharsku? Asi tušíte, že cigarety jsou zde levnější, než v Česku – konkrétně zde krabička vychází asi na 75 Kč. A na závěr se pojďme podívat ještě na ceny v nedalekém (a čím dál více oblíbeném) Slovinsku. Co myslíte, jsou zde cigarety dražší, než v Česku? Pokud jste typovali, že jsou zde jejich ceny zhruba stejně vysoké, máte pravdu!

Pokud se tedy rozhodnete vyrazit na dovolenou na krásný, ale drahý Island, vyplatí se vzít si několik krabiček s sebou z domu. Totéž platí například i o Švýcarsku. Pokud však naopak vyrazíte na podzimní eurovíkend například na Slovinsko, budete moci počítat zhruba se stejnou cenou.

Rate this post

3 KOMENTÁŘE

  1. ……………V Polsku už jsou ceny trochu jiné – zde za krabičku cigaret zaplatíte o několik korun méně………………..No nevím jestli rozdíl 45,-kč na krabičce je jen několik korun.

  2. Není to pravda.Cigarety v Albánii vycházejí asi na 45 Kč,1kg tabáku na 150 Kč,tytéž ceny jsou také v Srbsku.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here