Státní svátky v roce 2020: Kolik volných dní si díky nim užijeme?

0

Během října nás čeká prodloužený víkend, kterého si užijeme díky státnímu svátku – datum 28. října letos totiž v kalendáři vychází na pondělí. Vzhledem k tomu, že 17, listopadu vychází letos na neděli, jedná se kromě Vánoc o poslední letošní svátek, díky němuž nás čeká den volna. Jak to ale bude se státními svátky v roce 2020? Kolik volných dní si díky nim užijeme?

Velmi štědrý rok

Pokud se roku 2020 něco nedá odepřít, tak je to fakt, že z hlediska volných dnů je opravdu štědrý. Ze 13 dní, na které připadají státní svátky, vychází celých 11 na pracovní dny. Letos se jednalo jen o 10 pracovních dní, v příštím roce tedy budeme mít o den volna více.

Celkem 5 prodloužených víkendů

A kolik prodloužených víkendů nás v následujícím roce díky státním svátkům čeká? Kromě Velikonoc, kdy je volno v pátek a pondělí každoročně, si užijeme prodloužený víkend i v případě obou květnových svátků – vycházejí totiž na pátek. Další volno hned po víkendu bude následovat v červenci. Den upálení mistra Jana Husa totiž připadá na pondělí.

Stejné je to i se Dnem české státnosti, prodloužený víkend si tedy užijeme i v září.

Sečteno podtrženo, v roce 2020 se můžeme těšit na 5 prodloužených víkendů. A to rozhodně nezní vůbec špatně.

A co Vánoce?

Pojďme se také podívat, na jaký den v týdnu bude v příštím roce připadat Štědrý den. Prozradíme, že se bude jednat o čtvrtek. To tedy znamená, že mezi Vánocemi a Silvestrem najdeme celkem 3 pracovní dny.

Obchody budou opět v některé dny zavřeny

Na to, že mají během řady svátků větší obchody zavřeno, jsme si už zvykli. I v roce 2020 si během 8 státních svátků v supermarketech nenakoupíte. Kromě Nového Roku a Vánoc půjde ještě o další 4 dny – konkrétně 13. dubna, 8. května, 28. září a 28. října. Ovšem pozor! Kdo nestihne nakoupit vánoční dárky včas, bude mít příležitosti to napravit i na Štědrý den – v tento den totiž bude zavřeno až po 12. hodině.

Kompletní přehled státních svátků v roce 2020

3.7/5 - (4 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here