Zachranpodnikani.cz

0

Koronavirus citelně zasáhl do mnoha odvětví. Řada podnikatelů teď musí řešit, jak zacelit finanční ztrátu a obnovit svou činnost. A právě z těchto důvodů vznikl i projekt nazvaný Zachraň své podnikání.

Jak funguje program Zachraň své podnikání

Program Zachraň své podnikání poskytuje několik typů půjček. Výše úvěru se tak může pohybovat v rozpětí 500 Kč až 15 000 000 Kč. Úroková sazba v tomto případě může být i nulová. Úvěry mají nastavenu maximální dobu splatnosti až 20 let.

Tento tzv. záruční program má pod svým patronátem Českomoravská záruční a rozvojová banka. Ta nabízí podnikatelům výhodnou možnost záruky a finančního příspěvku na úhradu úroků na zaručovaný úvěr.

Primárně je program určen pro podnikatele, které postihla negativně omezení v souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření nového koronaviru. Čerpat mohou úvěr živnostníci a malí a střední podnikatelé.

Podmínky pro získání úvěru

Individuálně se posuzují podmínky pro získání jednotlivých úvěrů. Ty poskytují spolupracující komerční banky, případně také nebankovní poskytovatelé. Proto je nutné akceptovat jejich nastavené parametry a vždy se zajímat o konkrétní finanční produkt. Vliv má při posuzování především velikost podniku a rozsah podnikání a dále místo podnikání.

Reprezentativní příklady mohou žadateli posloužit jako ilustrace příslušných parametrů, zejména pak si lze konkrétněji dovodit, kolik celkově za úvěr zájemce zaplatí. Nelze je však brát jako závazné, jedná se pouze o modelové příklady.

V případě zájmu je nutné si nejprve zažádat u banky o úvěr jako takový. Dále je nutné poslat žádost o záruku do Českomoravské záruční a rozvojové banky. V případě, že vám bude záruka schválena, můžete ji dodat do spolupracující banky.

Z úvěru je možno hradit mzdy zaměstnanců, náklady na materiál či zásoby, platby za energie, případně jej použít na úhradu nákupu drobného majetku, který je pro podnikání nutný. Hradit lze tímto způsobem až 90 % veškerých výdajů.

Zahranpodnikani.cz zkušenosti, recenze a diskuze

Máte zkušenosti s Zahranpodnikani.cz? Napište nám je do komentářů

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here