Balik123.cz recenze

0

Balík123.cz je službou, která je určena k jednoduchému posílání balíčků. Je i ve skutečnosti tak jednoduchá, jak prezentuje?

Jak probíhá odbavení zásilky na straně adresáta

Služba umožňuje posílat vnitrostátní i mezinárodní zásilky rovnou z pohodlí vašeho domova, případně také ze sídla firmy. Služby pro firemní zákazníky se vyplatí zejména těm zájemcům, kteří potřebují optimalizovat logistiku z pohledu odesílání většího počtu zásilek.

Taktéž odesílání pro firmy funguje velmi jednoduše a stačí vám k úspěšné přepravě balíčku příjemci pouze tři jednoduché kroky.

Nejprve musíte zadat informace o zásilce. Důležitý je zejména její rozměr a hmotnost. Následně vyplníte, kam chcete balík poslat, tedy dodáte správnou adresu příjemce.

V posledním bodě za odeslání zaplatíte, a to kartou nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Samotní zástupci služby doporučují použít spíše platbu kartou, a to z toho důvodu, že se převod peněz provede okamžitě, zatímco bankovní převod může zdržet transakci a spolu s ní i vyzvednutí zásilky.

Jak probíhá doručení zásilky

Co se týče ceny za službu, odvíjí se od konkrétní destinace a od hmotnosti zásilky. Podrobné údaje jsou přehledně uvedeny v ceníku. Základní sazba za balík o hmotnosti nejvýše 2 kg pro ilustraci činí 155 Kč při dopravě po ČR.

Už druhý pracovní den si pro zásilku přijede kurýr, který zajistí první část odbavení. Zadavatel zásilky je o podrobnostech informován dopředu e-mailem. Bude v něm uvedeno zejména číslo balíčku. Podrobné informace o doručení obdrží též příjemce.

Značka spolupracuje se službou GLS. Služba Balík123.cz zásilky odesílá do ČR, na Slovensko a také do všech zemí EU (tedy nově bez Velké Británie). Na výběru lokality taktéž závisí doba doručení. V Česku činí pouze 1 den, a to počítáno vždy od okamžiku převzetí balíčku kurýrem.

V zahraničí může být tato doba delší, a to až 7 dní. Týká se to Španělska, Portugalska a Finska. Doručování pak probíhá pouze v rámci kontinentu, není možné do ostrovních destinací.

Máte zkušenosti se společností Balik123.cz? Napište nám je do komentářů

4.5/5 - (4 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here