Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky pro každého

Nebankovní půjčky mají několik zásadních předností. Které to jsou a na co je potřeba si dát naopak pozor, než se rozhodnete si takovou půjčku vzít?

Nejdůležitější výhody nebankovních půjček

Zpravidla jsou jejich poskytovatelé benevolentnější při posuzování žádostí. Slogany slibují nebankovní půjčky pro každého a pravidla jsou skutečně mimořádně volná. V praxi to znamená, že žadatel nepotřebuje ručitele, nijak přísně se neposuzuje bonita neboli schopnost splácet půjčku. V některých případech nemusí mít zájemce dokonce žádný příjem.

Půjčky tak bývají dostupné například i pro studenty, důchodce, maminky na mateřské dovolené nebo OSVČ, které mívají s doložením stabilního příjmu u banky problém. Banka naproti tomu pro posuzování žádosti o půjčku využívá většinou registry, do nichž nahlíží. Příjem žadatele by se měl pohybovat v určité výši, což musíte i potvrdit čili doložit výpis z účtu.

Některé bankovní instituce ve svém portfoliu půjčky bez doložení příjmu mají, stále se nevyhnete jiné podmínce. Potřebujete totiž většinou ručitele. Jestliže se vám ale podaří příslovečným „sítem“ projít, většinou už na vás vesměs vstřícné podmínky v podobě nižšího úroku.

Negativa nebankovního úvěru

U nebankovních půjček je určitá volnost vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Každá společnost se tak chrání před tím, že splácet nebudete moci, neprověřený klient je totiž do značné míry rizikovější. Obzvláště to platí tehdy, když máte záznam v registru dlužníků, ze kterého vyplývá, že už jste v minulosti půjčku získali a měli jste problémy s jejím splácením. Zde je tak na důkladné zvážení přímo klienta, zda svou finanční situaci tímto způsobem vůbec řešit.

Jestliže se pro půjčku rozhodnete, zaručeně je potřeba důkladně číst smluvní podmínky, za nichž si úvěr berete. V mnoha z nich mohou být zakotveny vysoké poplatky, které na první pohled nejsou zcela patrné. Pozor si dejte i na sankce za nesplácení či případné opoždění se splátkou. Ověřte si, jakým poplatkem je zatíženo rovněž předčasné splacení v případě, že byste chtěli naopak svůj závazek vyřešit dříve.

5/5 - (4 votes)