Rixo cestovní pojištění

Cestovní pojištění představuje nezbytnost pro každého cestovatele. Proč byste si tuto pojistku zaručeně měli „přibalit“ nejen na dovolenou?

K čemu slouží cestovní pojištění

Cestovní pojištění využijete pro krytí různých škod. V první řadě se jedná o ty způsobené onemocněním nebo úrazem.

Je to z toho důvodu, že při cestách po Evropě nekryje průkaz EHIC kompletní zdravotní péči, ale mnohdy musí pacient hradit vysokou spoluúčast. Jeho zdravotní pojišťovna totiž uhradí pouze sumu odpovídající částce za ošetření v tuzemsku. Při cestách do mimoevropských destinací pak zdravotní péče není díky EHIC hrazena vůbec.

Dále však cestovní pojištění může pomoci řešit ztrátu zavazadel nebo škodu, která se nestane vám, ale naopak ji vy způsobíte třetí osobě. Vždy patří k cestovnímu pojištění rovněž asistenční služby. Ty slouží jako pomoc v nouzové situaci.

Na cestovní pojištění byste proto neměli zapomínat v žádném případě, ať už se chystáte na delší dovolenou nebo například jen na kratší pracovní cestu.

Jak porovnat cestovní pojištění

S Rixo můžete srovnat přehledně různé nabídky cestovního pojištění. Srovnávač reflektuje i aktuální situaci, proto vám nabídne i pojistky, které pokryjí riziko onemocnění covid-19.

Stěžejní je tak při porovnání nabídek hlavně rozsah pojistného krytí. Pojištění léčebných výloh je nedůležitější částí této pojistky, nicméně existuje i řada volitelných připojištění, která vám rovněž mohou na cestách být užitečná.

Při srovnání tak stačí jednoduše doplnit základní údaje o cestě a vybrat si, zda chcete právě i volitelná připojištění, to znamená zda potřebujete připojistit rizikové sporty, zimní sporty, zavazadla nebo asistenci u vozidla.

Celé srovnání je maximálně jednoduché a zabere jen pár minut. Po vygenerování nabídek si můžete rovnou i pojištění sjednat. Následně musíte vybranou pojistku ještě zaplatit, aby byla platná.