Rixo pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je druhem pojištění, které se vám může rozhodně hodit doma i v zahraničí. K čemu konkrétně slouží a jak najít to nejlepší?

Jak funguje pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je známo hlavně pod zlidovělým označením „pojistka na blbost“. Uhradí za vás, zjednodušeně řečeno, způsobenou škodu, kterou budete mít na svědomí určitou svou činností, případně provozem vašeho vlastního majetku.

Typickým příkladem je třeba rozbité zboží v obchodě, zaviněná autonehoda, úraz další osoby při sportovních aktivitách nebo vytopení sousedů. Pojištění odpovědnosti se však netýká pouze běžného života, ale i zaměstnání. Klasickou situaci je třeba nabourané služební auto nebo rozbitý firemní notebook.

Tzv. pojistku na blbost si tak pořizují nejen běžní lidé, ale i ti, kteří se obávají o škody způsobené jejich potomky nebo nezvedenými domácími mazlíčky. Škody se hradí do příslušného limitu až v řádech desítek milionů korun.

Připojištění odpovědnosti můžete využít v rámci cestovního pojištění jako jeho volitelnou součást. Pak vás bude pojistka stejným způsobem chránit i v zahraničí.

Jak vybrat nejlepší pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti si můžete snadno porovnat díky internetovému srovnávači Rixo. Ten zahrnuje nabídky pouze od ověřených pojišťoven.

Díky tomu se jako spotřebitel s jistotou dostanete k nejvýhodnějším nabídkám. Zároveň na pojištění při splnění veškerých vašich požadavků dokážete i ušetřit. Následně bude Rixo prakticky samo šetřit za vás, neboť dokáže nabídky pojištění v čase sledovat a každý rok vás informovat, pokud se objeví výhodnější možnost, jak se pojistit.

Porovnání začíná vyplněním formuláře, což vám zabere jen zhruba 2 minuty času. Následně můžete jednotlivé pojistky posoudit přehledně díky tzv. Rixo Indexu. To je jednoduchý ukazatel, který vám pomůže vyhodnotit nejen parametry pojištění odpovědnosti, ale zároveň aktuální charakteristiku pojistky rychle porovnat vůči její ceně.