Rixo životní pojištění

Životní pojištění je užitečným produktem nejen pro vás, ale i pro vaše nejbližší. K čemu slouží a jak najít to nejlepší?

K čemu slouží životní pojištění

Životní pojištění garantuje, že vám jakožto pojistníkovi bude pojišťovnou vyplacena určitá částka v případě, že se budete léčit s úrazem nebo závažným onemocněním, zůstanou vám trvalé následky úrazu, případně budete posouzeni jakožto osoba v 1., 2. nebo 3. stupni invalidity.

Samostatnou kapitolou životního pojištění je úmrtí dotčené pojištěné osoby. V takovém případě bude daná suma vyplacena tzv. oprávněné osobě. Těmi většinou bývají rodinní příslušníci. Životní pojištění tak prakticky chrání jednotlivce i jeho rodinu před finančními dopady různých nepříznivých životních událostí.

Matoucí může být pro běžného spotřebitele zejména rozdíl mezi pojištěním životním a úrazovým. Úrazové pojištění kryje skutečně dopady úrazu, zatímco životní pojištění je komplexnější. Vztahuje se totiž i na následky nemoci, které jsou většinou dle statistik častější.

I životní pojištění lze srovnávat

Srovnávače si dosud zvládly poradit s různými typy pojistek, ale u životního pojištění narážely. Ne tak Rixo. V současné době se jedná o jediný srovnávač životního pojištění na trhu.

S Rixo dokážete porovnat životní pojištění, úrazové pojištění a pojištění osob. Služba nabízí pouze srovnávání ověřených pojišťoven. Díky tomu získáte produkt, který vám bude vyhovovat cenou i plněním.Pojistí vás na kompletní výčet nejdůležitějších rizik v podobě invalidity, pracovní neschopnost, závažných onemocnění a smrti.

Srovnání vám zabere pouze přibližně 3 minuty. Ročně však díky němu můžete ušetřit řádově i několik tisíc korun. Stačí vyplnit požadované vstupní informace. Rixo se tak například bude zajímat o to, kde pracujete nebo jaký jste ročník narození.

Pokud vám vygenerované parametry pojištění nebudou vyhovovat, můžete si je sami ručním zásahem ještě upravit. Poté si pojistku můžete rovnou sjednat.