Finanční a Celní správa spojily síly při kontrolách klubů

0

oncem listopadu se Finanční a Celní správa vydaly na kontrolní akci do klubů v celé České republice. Cílem kontroly bylo zjištění, zda kluby dodržují povinnosti předepsané zákonem o evidenci tržeb a zda servírované lihoviny splňují povinné značení lihu.

Kontroly v klubech napříč Českou republikou

Během jediného dne se Finanční správa a Celní správa vydaly zkontrolovat 24 provozoven. Provozovny se nacházely v různých krajích České republiky, kromě dvou krajů se tedy každého kraje týkala alespoň jedna kontrola místního klubu. Společně s Finanční a Celní správou se na kontrolu vydala i Česká obchodní inspekce. Ta kontrolovala především plnění povinností vyplývajících ze zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Akce se uskutečnila v pozdějších večerních hodinách a Finanční správa uskutečnila 20 kontrolních nákupů.

Kluby pod drobnohledem

Cílem kontrol byly kluby, které po desítkách vznikly jako malé hospody. Zpravidla jsou na území vesnic a snaží se vyhnout povinné evidenci tržeb. Zákon o evidenci tržeb totiž umožňuje výjimku pro spolky hasičů, tělovýchovných organizací nebo jiných veřejně prospěšných organizací. Takové spolky nemají povinnost EET. Začaly vznikat klubové hospody, které se snaží zastírat podnikatelskou činnost za hlavičkou veřejně prospěšného spolku.

Co odhalily kontrolní orgány

Kontrolní orgány odhalily, že drtivá většina klubů není veřejně prospěšný spolek, ale běžné restaurační zařízení, které je povinné dodržovat evidenci tržeb a zákaz kouření. V některých zařízeních byly uloženy pokuty na místě, jinde nadále probíhá šetření.

Výsledky kontrol

Tři provozovny pokutovala Finanční a Celní správa na místě. Dále vybrala nedoplatky ve výši 16 tisíc korun. Vyčíslení ostatních pokut se očekává po skončení šetření. Celní správa s pomocí služebních psů zajistila i 28 rostlin marihuany.

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here