Sportem ke zdraví: Cena lekcí a na kolik vyjde pořízení posilovacích strojů a vybavení

0

Sport je nezanedbatelnou součástí zdravého životního stylu. Zároveň však pro mnoho lidí představuje oblíbenou volnočasovou zálibu. Ale co finanční stránka věci? V jaké cenově hladině se zhruba pohybují ceny lekcí a jaká je pořizovací cena posilovacích strojů či jiných pomůcek?

Cena lekcí ve sportcentrech

Ať už je vaším cílem být fit či pro vás sport představuje skvělou relaxaci, jednou z možností je vyrazit za sportem do sportcentra. Ty zpravidla nabízejí několik druhů sportovních aktivit v různých časech během dne. Také délka lekcí se liší – zatímco některé trvají 50 minut, nebývá problém najít i takové, které vás zabaví na hodinu a půl.

Ceny v jednotlivých centrech se samozřejmě liší (často i mezi jednotlivými druhy sportů). Průměrně za jednu lekci zaplatíte mezi 100 a 180 Kč – samozřejmě však můžete narazit na nižší, či naopak vyšší ceny. Ušetřit můžete i v případě, že využijete členství v klubu daného centra či si předplatíte větší počet lekcí (například 10 + 1 lekce zdarma).

Vstup do posilovny

Plánujete si dát pořádně do těla? Pokud se rozhodnete pro posilování na strojích, budou vaše kroky pravděpodobně směřovat do fitness centra. Zde za vstup zaplatíte nejčastěji okolo 75- 140 Kč. Poměrně výrazně se však liší doba cvičení, kterou si touto částkou předplatíte – zatímco v některých centrech budete za tuto cenu moci cvičit stanovenou dobu, v jiných není doba omezena a částka je chápána jako „poplatek za jednu návštěvu“.

Zakoupení posilovacích strojů a dalšího vybavení

Alternativu představuje i zakoupení vybavení a následné cvičení v domácích podmínkách. Zde je samozřejmě kromě finanční náročnosti počítat i s tím, že tato možnost je spojena i s nároky na prostor. Lze samozřejmě zvolit „zlatou střední cestu“ v podobě zakoupení drobnějšího vybavení (činky, švihadlo, TRX) a kombinaci domácí cvičení s docházením do center či posiloven.

A v jaké cenové hladině se tedy pohybuje cena vybavení? Za běžecký pás zaplatíte nejméně okolo 4000 Kč, rotoped lze sehnat i za 2000 Kč, za fitness trampolínu zaplatíte ještě méně – průměrně necelých 1000 Kč. Eliptický trenažer vás bude stát od 1600 Kč, sada závěsného posilovacího systému pak průměrně 1500 Kč. Pokud se však rozhodnete pořídit si domů činky, nemusíte mít obavy, že byste museli sáhnout hluboko do kapsy – cena se pohybuje zhruba od 100 Kč (v závislosti na váze). Samozřejmě se jedná o průměrné ceny a může se vám podařit narazit na vybavení i za nižší ceny.

Sport se dá provozovat i zcela zdarma

Ačkoli se investice do sportu jistě vyplatí (být fit a udělat něco pro své zdraví je zajisté dobrá volba), sport můžete provozovat i v případě, že nechcete či nemůžete do této aktivity investovat peníze. Existuje naštěstí hned několik možností, jak si zacvičit a přitom nezaplatit ani korunu, či jen minimální částku.

Chůze

I při rychlé chůzi se můžete pěkně zapotit! Zvláště pak v případě, že vás bude čekat cesta do kopce. Chůze je navíc skvělou aktivitou i pro lidi, kteří s pravidelným pohybem začínají. Zkuste si vyjít na rychlejší hodinovou procházku několikrát týdně a uvidíte sami!

Běh

Tato aktivita sama o sobě vás nebude stát nic, je však třeba počítat s tím, že se vyplatí pořídit si kvalitní běžecké boty.

Domácí posilování s vlastní vahou

Díky tomu, že je na internetu dostupná celá řada videí, lze absolvovat cvičební lekci i z pohodlí domova. Sami si vyberete, jak dlouhou lekci chcete absolvovat, zda patříte mezi začátečníky či pokročilé, nebo jakou část těla chcete protáhnout.

Skok přes švihadlo

Skvělou alternativou je i skok přes švihadlo. Pořizovací náklady švihadla nejsou vysoké, zároveň je však třeba počítat s tím, že je třeba dobře volit prostory, ve kterých budete cvičit.

A co vy, věnujete se pravidelně nějakému sportu? A který je váš nejoblíbenější?

3/5 - (2 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here