Air Bank – spořící účet s bonusovou sazbou

0
Air Bank a.s. Spořící účet s bonusovou sazbou
Povinný počáteční vklad 0 Kč
Minimální zůstatek na účtu 0 Kč
Maximální úroková sazba 1 %
Připisování úroků 1x měsíčně
Musíte mít běžný účet? Ano
Je váš vklad pojištěn? Ano
Platební karta ke spořícímu účtu Ne
Pojištěná částka 2 543 000 Kč

Air bank není instiucí, která by v České republice měla dlouholetou tradici. Na zdejším trhu působí teprve od roku 2011, avšak za tu dobu si získala důvěru mnoha zákazníků. V současné době tato banka nabízí spořící účet, jehož reklama je velmi lákavá. Kolik je na ní pravdy?

Základní roční úroková sazba je 0 %, což by se mohlo zpočátku zdát jako nepříjemný žert, avšak to není vše. Pokud pětkrát měsíčně zaplatíte kartou, bude vám otevřena možnost tzv. bonusových úroků. Dále už záleží jen na částce, kterou bude váš účet obnášet. Pokud bude průměrný zůstatek do 250 000 Kč, vztahuje se na něj úrok 1 %. Jestliže tuto sumu překročíte, bude zbytková částka (nad 250 000 Kč) úročena sazbou 0,20 %.

Jiná situace nastává, jestliže si přejete používat USD nebo EURO. Na tyto měny je stanovena roční sazba, konkrétně 1 % pro USD a 0,80 % pro EURO.

Jako velké plus by se mohly jevit spořící obálky. Jednoduše svůj účet rozdělíte na části, které sami pojmenujete (např. auto, dovolená atd.) a můžete šetřit. S pěnezmi v jednotlivých obálkách je možné libovolně manipulovat a přesypávat je z jedné obálky do druhé. Avšak nepříjemnost nastává v bodě, kdy chcete nastavit trvalý příkaz. Air bank spořící účet tuto možnost nepovoluje. Budete se tedy muset spokojit s jednorázovými platbami. Tím je také řečeno, že peníze lze vybrat kdykoliv a jednoduše bez zbytečných poplatků a ztraceného času.

4/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here