Apple zavádí Apple Pay v České republice, jak platit s touto službou?

0

Apple Pay se objevil konečně oficiálně také v Česku. Tato technologická novinka značně rozhýbala tuzemské vody. Co všechno přináší?

Co je Apple Pay

Apple Pay je mobilní platební a digitální peněženka. S její pomocí se tak dá v nástroj k placení proměnit libovolné zařízení od Applu, to znamená váš iPhone, Mac, iPad, ale i chytré hodinky Apple Watch. Svoje zařízení si, jestliže tuto volbu chcete využívat, musíte propojit s platební kartou.

Základem je mít v něm nainstalovanou aplikaci Wallet. Další krok je jednoduchý, provedete naskenování karty a zadání kontrolního CVV kódu ze zadní strany karty do aplikace. U telefonů je pak potřeba vlastnit iPhone SE nebo iPhone 6 a novější, u Apple Watch tuto službu podporují všechny modely.

Kde všude novou metodou zaplatíte a od kdy

Oficiálně se tímto způsobem dá začít platit od 19. února. V první vlně se do nového systému zapojila šestice bank v ČR a fintechová společnost Twisto. K pilotní šestce České spořitelny, Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank, mBank a J&T Banky se další bankovní instituce připojí v průběhu roku.

Krok Applu byl v podstatě nevyhnutelný, konkurenční Android již v listopadu 2017 spustil podobnou službu Google Pay, tehdy ještě pod názvem Android Pay. Bankovní domy potvrzují, že o novinku vládne nebývalý zájem. Hned první den se rozhodly službu začít využívat desítky tisíc lidí.

Jak to funguje v praxi

Základem pro tento způsob placení je moderní bezdrátová komunikační technologie NFC. Placení provedete tak, že podržíte prst na čtečce a přiložíte ji k bezkontaktnímu terminálu. Systém funguje obdobně jako placení s běžnou platební kartou.

U nižších čásek se podobně ani nevyžaduje zadávání PIN. Přitom se jedná o zcela bezpečnou metodu, citlivé údaje o vaší kartě totiž s obchodníkem sdíleny nejsou. Při platbách se využívá pouze virtuální karta, která je vytvořená při nastavení Apple Pay. Hodinkami je navíc možné platit i v okamžiku, kdy u sebe zrovna nemáte iPhone.

Společnosti a banky, které podporují Apple Pay

  • Air Bank
  • Česká spořitelna
  • J&T Banka
  • Komerční banka
  • MONETA Money Bank
  • mBank
  • Twisto

Jak nastavit kartu do Apple Pay

 

Jak platit s Apple Pay pomocí Touch ID

Jak platit s Apple Pay pomocí Face ID

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here