Co dělá organizace CBCB neboli Czech Banking Credit Bureau?

0

V souvislosti s Bankovní registrem klientských informací můžete přijít do kontaktu i se zkratkou CBCB. Je to zkratka pro označení Czech Banking Credit Bureau, což je organizace, která zpravuje Bankovní registr klientských informací, tedy BRKI a ohledně něj má pro své klienty i klientské centrum, ve kterém si klient vyřídí vše potřebné, jak výpis z BRKI, tak případné připomínky na nesrovnalosti v BRKI.

Organizace CBCB spravuje Bankovní registr klientských informací

Czech Banking Credit Bureau, má zkratku CBCB, je organizace, která vznikla za účelem spravovat Bankovní registr klientských informací. To znamená, že pravidelně aktualizuje údaje v něm a zajišťuje komunikaci mezi členy Bankovního registru klientských informací (to jsou především banky a jiné organizace, které určí zákon) i komunikuje s občany i podnikateli. Jedná se o akciovou společnost se sídlem v Praze. Organizace CBCB je vlastněna pěti zakládajícími bankami a je také odborným partnerem soutěže Zlatá koruna. Je to prestižní soutěž uspořádaná pro finanční společnosti, které v ní mohou získat různé ceny, například velmi příjemnou cenu Veřejnosti, cenu Novinka a tak dále.

Bankovní registr klientských informací používají snad všechny bankovní společnosti k eliminaci rizik nesplácení

Nicméně hlavní činností CBCB je správa Bankovního registru klientských informací neboli BRKI. Registr shromažďuje pozitivní i negativní úvěrové informace klientů a tudíž bankám poskytuje přehled o jejich bonitě a solidnosti. Díky tomu, že banky při žádosti o úvěr svého klienta protáhnou takovýmto registrem, ušetří si spoustu potíží s vymáháním svých pohledávek. V případě, že se jedná o klienta neplatiče. Přístup do něj mají všichni jeho členové, tedy hlavně banky a ty organizace, které mají s CBCB smlouvu. Údaje v BRKI jsou pravidelně aktualizovány, aby byl seznam klientů co nejvěrohodnější.

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here