Nová banka v ČR, recenze Trinity Bank

0

Trinity Bank se o klienty stará už 23 let, jen změnila název a rozšířila portfolio svých služeb. Jaké výhody přináší účet vedený u Trinity Bank? Vyplatí se jej zakládat? Seznamte se službami nové banky blíže.

Nadstandardní zhodnocení vkladů

Již před mnoha lety bylo možné, nechat si zhodnotit vložené finanční prostředky vyšší úrokovou sazbou, než nabízely bankovní ústavy. Trinity Bank to uměla jako spořitelní družstvo a umí to i dnes. Velkou předností spořících a vkladových účtů je tedy mnohem vyšší zhodnocení peněz, než kdybyste je uložili u konkurence.

Jednoduché ovládání spořících účtů

Trinity Bank nabízí pro běžné občany 3 základní typy účtů. Běžné účty, vkladové účtu a spořící účty. Běžný účet vám nabízí podobné služby jako v ostatních bankách, výhodou je přehledné internetové bankovnictví a vedení účtu zdarma. Nevýhodou jsou mírně vyšší poplatky za SEPA platby.

Zajímavé zhodnocení vkladů nabízí spořící a vkladové účty. Oba si můžete založit on-line, dokumentaci podepsat po doručení a ovládat pomocí internetového bankovnictví.

Spořící účet vám v současné době nabízí nadstandardní zhodnocení vložených peněz. Úroková sazba u spořícího účtu je aktuálně 1,58 % ročně, ale úroky jsou vám vypočteny a připsány každý měsíc. Získáváte tedy i úroky z úroků. Peníze máte k dispozici kdykoliv, bez výpovědní lhůty. Jednoduše si je převedete v prostředí internetového bankovnictví.

Vkladový účet je k dispozici pro vyšší částky úspor. Můžete si jej založit od vkladu ve výši 100 000 korun. U něj už platí různě dlouhá výpovědní lhůta. Podle délky výpovědní lhůty a výše vkladu si sjednáváte výši úročení. I tady platí, že úroky za vložené peněžní prostředky jsou vyšší, než nabízí konkurence.

Nevýhody účtu u Trinity Bank

Trinity Bank zatím nemá vybudovanou hustější síť poboček. Zaměřují se na zdokonalování služeb on-line a služby telefonních bankéřů. Pokud však budete chtít konkrétní záležitost projednat osobně, budete muset navštívit pobočku v Praze, Brně nebo Zlíně. Vzhledem k tomu, že veškeré záležitosti vyřešíte díky intuitivnímu internetovému bankovnictví je toto malou překážkou a není důvod, proč si nezaložit spořící účet s atraktivním zhodnocením vkladů!

3.8/5 - (5 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here