Přehled nových internetových bankovnictví českých bank

0

Dnešní doba je již skoro plně digitalizovaná, takže si můžeme spoustu věcí v klidu zařídit z pohodlí domova přes internet. Nedílnou součástí našeho každodenního fungování je také internetové bankovnictví, díky kterému nemusíme pobočku banky navštěvovat kvůli každé maličkosti. Pojďme se podívat na současnou podobu těchto systémů několika našich největších bank.

Internetová bankovnictví bank v ČR

Přes internet můžeme nakupovat a pohodlně platit kartou nebo bankovním převodem. Stejně tak si můžeme spravovat účet, zadávat trvalé příkazy nebo uzavřít úvěr. Moderní technologie se stále rychle vyvíjejí, a tak i české banky inovují svá internetová bankovnictví. Základem je bezpečnost přihlašování, ale také jednoduchost a přehlednost dané aplikace.

V poslední době se proto stále častěji objevují informace o nových systémech internetového bankovnictví, které banky svým klientům nabízí. Abyste se v tom vyznali a věděli, jakou metodu jaká banka pro internetové bankovnictví využívá, zde je malý přehled.

Komerční banka

Komerční banka je jednou z našich největších bank. Své finance této bance svěřilo zhruba 1,7 milionu klientů. Donedávna měla banka možnost přihlášení do internetového bankovnictví výhradně skrze osobní certifikát. Nevýhodou tohoto typu přihlášení bylo, že jste se ke svému  účtu virtuálně dostali pouze skrze jeden konkrétní počítač, ve kterém jste měli certifikát uložen. Druhou možností bylo mít certifikát na flash disku, ale tato možnost byla více riskantní.

Nově tedy Komerční banka přechází na systém přihlašování se skrze mobilní aplikaci KB klíč. Můžete se tedy do svého internetového bankovnictví přihlásit ze kteréhokoliv zařízení, ale musíte u sebe mít svůj mobilní telefon. Aplikace v mobilu vás vyzve k potvrzení přihlášení. Stejně tak potom aplikace KB klíč slouží k potvrzování změn, které v internetovém bankovnictví zadáte.

Kvalitně také funguje mobilní aplikace Mobilní banka, ve které lze snadno spravovat své finance. Přihlásit se můžete buď heslem, nebo otiskem prstu u chytrých telefonů. Limity pro Mobilní banku hravě nastavíte skrze internetové bankovnictví MojeBanka.

ČSOB

Už v září 2017 spustila své nové internetové bankovnictví InternetBanking 24 i další velká česká banka, a to konkrétně ČSOB. Bankovnictví přináší nový moderní vzhled, ale také zachovává to, na co jsou stávající klienti zvyklí, tudíž se nemusí obávat toho, že se v inovativním vzhledu nebudou orientovat. Novinkou jsou i nové funkce, které jistě zjednoduší a zrychlí orientaci v systému. Přihlašovací údaje klientům zůstávají stejné. Zadáte své identifikační číslo a PIN.

Pro pohodlné užívání a k rychlému přístupu ke svému účtu slouží také mobilní aplikace ČSOB SmartBanking. Opět je zde možnost přihlášení se otiskem prstu u chytrých telefonů, které tento způsob umožňují. V aplikaci můžete provádět jednoduché úkony, pro které není potřeba se přihlašovat do klasického bankovnictví.

Česká spořitelna

V současné době používá Česká spořitelna ještě stále svůj původní systém přihlašování do internetového bankovnictví SERVIS 24. Postupně ho ale hodlá během roku 2018 uzavírat a nahrazovat novým systémem George. Změna by neměla mít na klienty žádný zásadní vliv, všechno zůstane tak jak to máte nastaveno. V rámci onoho zmíněného přechodu na nový systém bude klientům zřízen i nový bezpečnější způsob přihlašování, který se nazývá Bankovní IDentita.

George můžete mít i ve svém mobilu jako aplikaci, která si bude rozumět s operačním systémem Android 4.4 a novější, a také s iOS 10.3.3 a novější. A jedna zajímavost. Víte, proč je nový systém pojmenován George? Nápad pochází od pilotů letadel, kteří takto pojmenovávají autopilota. Jméno George tak dokonale vystihuje jednoduchost a moderní pojetí nového systému, který vám jednoznačně ulehčí orientaci ve vašem finančním světě.

Raiffeisenbank

Moderní a rychlé internetové bankovnictví má také Raiffeisenbank. Díky této inovaci si sami zvládnete zajistit různé finanční operace online bez nutnosti navštívit pobočku. Můžete tak například požádat o nový produkt, jako je půjčka nebo spořící účet. Od původního systému se zjednodušily vzory plateb nebo lze provést platbu jedním kliknutím. Funguje také zjednodušený formulář pro převod peněz mezi vlastními účty. Snadno si tak můžete převést peníze mezi spořícím a běžným účtem.

Mobilní bankovnictví eKonto je jednoduché, moderní a rychlé. Díky aplikaci si tak můžete, mimo ostatních základních funkcí, sjednat třeba i cestovní pojištění, zažádat o půjčku nebo navýšit kontokorent. Aplikace má nejvyšší stupeň zabezpečení, takže obavy o narušení bezpečnosti účtu můžete hodit za hlavu.

 

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here