Práce na mateřské

Vyjít s financemi, když máte doma děti, není jednoduché. Obzvláště pokud máte první dítě a musíte kupovat postupně veškerou výbavu. Důležité ovšem bývá, abyste to zvládli. Role živitele tedy připadá na tatínka.

Dříve pokud byla žena na mateřské popřípadě rodičovské dovolené, nemohla si nic vydělat navíc. Přišla by totiž o příspěvek, který dostává. V současné době už tomu tak není. Matky si mohou vydělat bez omezení klidně i na plný úvazek a o příspěvek od státu nepřijdou.

Není však možné začít vydělávat hned po porodu. Práce po dobu šestinedělí je zakázána.

Jaké jsou způsoby přivýdělku

  • Stávající zaměstnání – pokud si žena chce přivydělat, většinou jako první variantu volí své stávající zaměstnání. Jste-li ovšem na mateřské dovolené, budete muset se zaměstnavatelem sepsat novou pracovní smlouvu. Za předpokladu, že by vás zaměstnal na smlouvu, kterou máte sjednanou, a ze které pobíráte mateřskou dovolenou, okamžitě byste o tento příspěvek přišla. Sepište tedy novou smlouvu buď na plný úvazek nebo třeba pouze na dohodu.
  • Roznášení letáků – roznos letáků bývá častým přivýdělkem. Děti dostanete na čerstvý vzduch na procházku a zároveň si vyděláte. Nebývají to většinou vysoké výdělky, ale každá koruna je dobrá.
  • Domácí práce – mezi časté domácí práce patří například kompletace drátků, plnění obálek nebo třeba vyplňování online dotazníků. Tento druh přivýdělku si vždy zařizujte pouze osobně nebo přes známého. Není dobré sjednávat online přes internet, abyste vyplnili spoustu osobních údajů nebo poté nedostali zaplaceno.
  • Telefonní operátorka – dělat telefonní operátorku je spíše pro osoby, které mají silnější povahu. Většinou totiž budete nabízet nějaký produkt a dost často budete odmítnuti. Tato práce není ovšem náročná pouze psychicky, ale také na čas. Volat musíte pouze v určitých hodinách, musíte tedy čas přizpůsobit tomuto rozmezí. Nemůžete tedy čas přizpůsobit dětem.
  • Účetní – máte-li vystudovanou ekonomickou školu nebo alespoň přehled o základních účetnictví, můžete své služby nabídnout firmám nebo si najít vlastní klientelu. Tato práce bývá časově flexibilnější a více přizpůsobivá vašim dětem.
  • Copywriter – máte rádi psaní a máte velkou fantazii? Založte si blog a můžete psát vlastní postřehy ze svého života. Pokud máte talent na světové jazyky, můžete si vydělávat překlady textu nebo prodávat články na webových stránkách.
  • Zájmové aktivity pro děti – můžete si také přivydělat v centrech pro děti, kde si vaše dítě pohraje a zároveň to pro vás bude zábava.

Peníze jsou důležité, ale nejsou hlavní v našem životě. Soustřeďte se proto primárně na svoje děti a nezanedbávejte je kvůli financím. Práce se pokuste hlavně volit podle toho, aby vás to bavilo.

5/5 - (2 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here