Půjčka do výplaty vás zachrání, když dojdou nečekaně peníze

0

Půjčka do výplaty neboli takzvaná rychlá rychlá půjčka je specifickým typem úvěru. Má několik charakteristických rysů. Které to jsou a jak si o takovou půjčku zažádat?

Základní parametry rychlých půjček

Svoje kořeny má tento způsob úvěrování ve skandinávských zemích. Většinou jsou to půjčky na menší finanční obnos, typicky to bývá cca 5 000 Kč nebo maximálně 10 000 Kč. Odtud ostatně i jejich název. Tyto půjčky počítají s tím, že jste zkrátka „nevyšli“ před výplatou nebo se ve vašem rozpočtu objevil nečekaný výdaj a jakmile vám dorazí na účet peníze, vaše finanční situace bude opět v normálu.

A proto budete právě moci v krátkém časovém úseku i zaplatit půjčku. Doba splatnosti většinou činí zhruba 30, maximálně 45 dnů. Ve výjimečných případech lze splatnost i prodloužit a splátky odložit. To ale záleží na podmínkách konkrétního poskytovatele. S nízkou částkou a krátkou dobou splatností se ovšem na druhou stranu pojí vyšší úroková sazba.

Druhou stěžejní vlastnost těchto půjček představuje rychlost a nekomplikovanost. Sjednávání probíhá zpravidla online, u tzv. sms půjček vám stačí dokonce jen zpráva odeslaná z mobilního telefonu.

Jak probíhá žádost o půjčku

Zájemce zpravidla nemusí ani dokládat mnoho dokumentů. Vystačíte si s občanským průkazem a dokladem o příjmu. Základní podmínkou je věk 18 let a trvalý pobyt na území ČR, někdy ale, pozor výhradně české státní občanství.

Jestli požadovaným kritériím vyhovujete, to se většinou dozvíte obratem. Připsání peněz na účet trvá v těchto případech od 15 minut do zhruba 24 hodin. Výhodou půjček je, že nevyžadují ručitele, poskytovatel většinou nenahlíží ani do registru dlužníků.

Půjčky před výplatou jsou doménou nebankovních poskytovatelů a jako všude jinde, platí i tady základní zásada: Vybírejte si pečlivě a vždy si prostudujte smluvní podmínky. Zejména by vás měly zajímat poplatky a sankce za nedodržení stanovených pravidel splácení.

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here