Jak snadné je získat úvěr?

0

Nízké úrokové sazby a jednodušší možnost předčasného splacení úvěrů. Právě teď je na trhu nejlepší doba na pořízení nového bydlení! Už nečekejte.

Získat úvěr je snadné

Odstěhovat se od rodičů, najít si práci v jiném městě, založit rodinu, nebo začít znovu s jiným partnerem. To vše jsou situace, kdy je třeba vyřešit otázku bydlení. Samozřejmě, že je velmi jednoduché nastěhovat se do již zařízeného bytu, který je určený k pronájmu, je to však rozumné? Budete po mnoho měsíců, nebo i let platit nemalou částku, která končí v úsporách někoho jiného. Raději se rozhodněte pro pořízení vlastního bydlení. Vlastní nemovitost je vždy vhodnou investicí a peníze, které za ni měsíčně platíte, jsou splátkou vašeho vlastního zajištění a pohodlí v budoucích letech. Ve velkých městech jsou ceny pronájmu tak vysoké, že splátka úvěru na bydlení bývá dokonce nižší! Proč tedy platit více a někomu jinému, když můžete platit méně a jen pro sebe?

Sice jsme v médiích v posledních měsících narazili na zprávy, že se zvyšují ceny nemovitostí, ale týká se to především našeho hlavního města. V ostatních městech v republice došlo jen k mírnému nárůstu cen bytů a rodinných domů. Podstatnější zprávou je však to, že nedošlo k výraznému nárůstu úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Půjčky na bydlení jsou stále velmi dostupné a jsou nabízeny za velmi výhodných podmínek. Vybírání bytu nebo domu bude jistě časově mnohem náročnější, než vyřízení žádosti o úvěr. Dnes je vše velmi jednoduché a rychlé. Zejména ve chvíli, kdy máte přesnou představu o výši úvěru, délce fixačního období, či měsíční splátce, která by pro vás znamenala pohodlné uhrazení úvěru.

S novými podmínkami hypotečních úvěrů je mnohem snadnější splatit dlužnou částku předčasně, nebo zaslat mimořádné splátky a snížit si výši dluhu. Proto zvažte, zda není výhodnější zvolit delší období fixace, nebo delší dobu splácení. Delší doba splácení pro vás znamená nízkou měsíční splátku, která vám umožní zajímavou možnost úspor. Tyto úspory můžete přes rok i výrazně zhodnotit na některých finančních produktech a použít je jednou ročně pro úhradu mimořádné splátky. Zároveň máte k dispozici rezervu peněz, pro nenadálé události, nebo nečekané výdaje. Aktuální nízké sazby úroků už se na trhu nemusí dlouho udržet, a proto je vhodné zvolit delší období fixace. Období fixace je lhůta, po kterou se vám nezmění výše úrokové sazby a zpravidla ani výše měsíční splátky. Nižší měsíční splátku by vám finanční instituce vyčíslila jen v případě úhrady mimořádné splátky.

Při rozhodování o hypotečním úvěru, nebo i o jiném typu půjčky je vždy vhodné, nechat si zpracovat více nabídek a cenových kalkulací. Pečlivě si srovnejte podmínky jednotlivých nabídek a zvažte, kterému poskytovateli dáte přednost.

 

Ne vždy musí být nejvýhodnějším poskytovatelem bankovní ústav. Řada nebankovních institucí už dnes nabízí velmi výhodné podmínky!

5/5 - (1 vote)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here