V zimě do tepla: Do jakých destinací vyrazit a jak vysoké jsou náklady?

0

O zimní dovolené už v současnosti uvažuje mnoho lidí. Koupat se během chladných zimních měsíců v moři či se „jen trochu ohřát“ a poznat novou krajinu může být totiž dostupné téměř pro každého. Kam během zimy vyrazit a v jaké výši se pohybují ceny?

Nejdostupnější destinace

Španělsko

Na koupání to sice během zimních měsíců ve Španělsku nebude, ale na super odpočinek a poznávání místní krajiny bude počasí ideální. Do Španělska se navíc podíváte na týden už zhruba od 8 000 Kč (s polopenzí).

Foto: Španělsko, Zdroj: Unsplash

Turecko

Podobně je na tom i Turecko. Lze počítat s podobnou teplotou, i cena vychází zhruba stejně. 7 nocí s polopenzí vás vyjde i na 8 000 Kč. Ačkoli je v současnosti Turecko skloňováno snad ve všech světových médiích, představuje i tento stát jednu z možností, kam během zimních měsíců vyrazit. Rozhodnutí, zda jej navštívit, či dát přednost jiné destinaci, již necháme na vašem zvážení.

Foto: Turecko, Zdroj: Unsplash

Egypt

Skvělou volbu představuje také Egypt. Během zimních měsíců jsou zde teploty v průměru ještě vyšší než v předchozích 2 destinacích (v Hurghadě se můžete i v prosinci těšit na příjemných průměrných 23 °C, moře zde má navíc zhruba 25 °C). Na své si zde navíc přijdou milovníci památek i ti, kteří si zkrátka chtějí jen užít odpočinek u moře. Navíc cena začíná už na 9 000 Kč na osobu za 8 dní (s polopenzí).

Foto: Egypt, Zdroj: Unsplash

Spojené arabské emiráty

Pokud se chcete v zimě opravdu ohřát, vydejte se do Spojených arabských emirátů, například do Dubaje. I v prosinci se můžete těšit (v průměru) na příjemných 26 °C, zhruba stejnou teplotu má i moře. Kromě koupání a potápění můžete v Dubaji navštívit nejvyšší budovu světa s názvem Burj Khalifa či se projet pouští na velbloudech. Navíc můžete narazit i za nabídky, kdy vychází 7 dní v hotelu (se snídaní) na 10 000 Kč.

Foto: Dubaj, Spojené Arabské Emiráty, Zdroj: Unsplash

Madeira

Za zmínku rozhodně stojí i Madeira. Během zimních měsíců můžete počítat s příjemnými 20°C. Vzhledem k tomu, že je pro Madeiru charakteristická opravdu dech beroucí příroda, je tato teplota naprosto ideální. Pokud tedy patříte mezi aktivnější lidi, bude se vám zde jednoznačně líbit. 8 dní na tomto ostrově (včetně snídaně) vás navíc vyjde i na necelých 12 000 Kč.

Foto: Madeira, Zdroj: Unsplash

Když si potrpíte na opravdovou exotiku

Srí Lanka

Pokud se chcete vydat přes kus světa do exotiky, může být skvělou volbou Srí Lanka. Za 7 nocí se snídaní v hotelu u pláže zaplatíte od 20 000 Kč za osobu (v prosinci). A na koupání počasí rozhodně bude! Dá se očekávat teplota okolo 30 °C a zhruba stejnou teplotu bude mít i moře.

Foto: Srí Lanka, Zdroj: Unsplash

Kuba, Bali, Thajsko

Pokud je váš rozpočet vyšší, můžete uvažovat například o Bali, Thajsku či Kubě. Dovolenou v těchto destinacích seženete průměrně od 30 000 Kč. Pokud se samozřejmě rozhodnete vyrazit bez CK, tedy na vlastní pěst, je dost možné, že se dostanete na výrazně nižší částky.

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here