Kam vyrazit na víkendový pobyt v České republice?

0

Podzim je již v plném proudu a už brzy jej vystřídá zima. Rádi byste si odpočinuli od všedních starostí ještě před tím, než nastane vánoční období? Co tak vyrazit na víkendový pobyt na některé ze zajímavých míst naší republiky?

Nutno zmínit, že kvůli víkendovému Pobytu ani není vždy nutné sáhnout hluboko do kapsy – dnes se již běžně dají sehnat pobytové balíčky za velmi příznivou cenu (především pak díky slevovým portálům).

Na co se rozhodně vyplatí při plánování myslet?

  • Víkend je dobré plánovat s dostatečným předstihem – čím více se blíží datum víkendu, tím méně ubytovacích zařízení má zpravidla volnou kapacitu.
  • Zkuste využít slevových portálů – nabídka je zpravidla velmi široká a ceny opravdu příznivé.
  • Vždy si však všímejte hodnocení a názorů jiných zákazníků – vyhnete se tak nepříjemnému překvapení.
  • Musíme zmínit také další důležitý fakt – některá muzea, stezky či jiná zařízení mohou být během zimní sezóny (která většinou zahrnuje i listopad) uzavřená. Vždy si tedy předem zjistěte, zda se toto omezení netýká právě místa, které byste rádi navštívili.

Jeseníky pro milovníky hor i rodiny s dětmi

Rádi trávíte čas v přírodě? Pak rozhodně neuděláte chybu, pokud vyrazíte například do Jeseníků. Celá řada zajímavých aktivit tu na vás bude čekat v kteroukoli roční dobu. Můžete se vydat například na vrchol hory Praděd, odkud budete mít perfektní výhled na okolní krajinu.

A co další zajímavá místa? Naučná stezka Rejvíz vás provede Mechovými jezírky, při prohlídce Karlovy Studánky si navíc užijete atmosféru lázeňského městečka, za návštěvu stojí i vodní elektrárna Dlouhé stráně.

Jak už bylo zmíněno, Jeseníky jsou skvělým místem i pro rodiny s dětmi. Na děti zde totiž bude čekat řada zajímavých aktivit. Navštívit budete moci například Adrenalin Park Jeseníky či Faunapark, který se nachází jen několik kilometrů od města Jeseník. Zde děti uvidí mnoho různých zvířat, včetně těch exotických.

Dáváte přednost městům? Vyrazte do Českého Krumlova!

Raději byste vyrazili na víkend do některého z měst? Pak by se vám mohlo líbit například v Českém Krumlově. Zcela právem je totiž toto město označováno za jedno z nejkrásnějších v České republice. Čekat zde na vás bude zámek i překrásné historické centrum města, během jeho prohlídky si navíc budete moci udělat zastávku na kávu či něco malého na zub v některé z místních restaurací a kaváren. Za zmínku rozhodně stojí i Muzeum obchodu a Muzeum loutek.

Odpočinek v lázních i procházka po kolonádě

Další alternativou je víkend strávený v lázních. Ruku na srdce – kdo z nás by si nezasloužil kapku relaxace? Ačkoli jsou pobyty v lázních často spojeny s vyšší finanční náročností, rozhodně se vám může stát, že narazíte na nabídku víkendového lázeňského pobytu za opravdu vynikající cenu.

Vydat se můžete například do Mariánských lázní, kde si kromě relaxace užijete i procházky po místních parcích či kolonádě.

A co vy, máte nějaké oblíbené místo, které byste ostatním doporučili navštívit?

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here