Centrální registr dlužníků (CERD), jak funguje?

0

Centrální registr dlužníků neboli CERD je největší informační systém, který podává informace o finanční situaci občanů, podnikatelů a právnických osob v České republice. Abyste měli k informacím přistup, musíte se do systému zaregistrovat. Tím, že v systému budete, můžete předejít řadě rizik.

Centrální registr dlužníků je největší dostupná databáze negativních informací

Centrální registr dlužníků je rozšířenou databází veškerých negativních informací o zadlužených osobách – občanech a podnikatelích i o zadlužených právnických osobách. K přístupu do registru se musíte zaregistrovat a zaplatit registrační poplatek. Ten není příliš vysoký, a proto si může každý dovolit být součástí CERDu. Být jeho součástí má řadu výhod. Centrální registr dlužníků umožňuje kontrolu vlastních závazků, kontrolu závazků druhých subjektů, dále efektivně spravuje pohledávky, umožňuje odprodej pohledávek, umožňuje nahlížení do informací jiných firem, které porušují platební morálku trhu, součástí CERDu je i právní servis.

Od svého vzniku v roce 1998 se vypracoval na registr, který se u nás jako jediný řídí podle amerických a evropských standardů. Jeho cílem je zlepšit platební morálku všech firem, občanů i podnikatelů.

V Centrálním registru dlužníků se dobře zorientujete

V Centrálním registru dlužníků se dobře zorientujete, protože jsou v něm všechny informace krásně roztříděné do všech odvětví. Být součástí centrálního registru dlužníků se opravdu vyplatí těm, kteří chtějí předejít rizikům zadluženosti a chtějí si zachovat svou bonitu. Díky informacím v systému si můžete daný subjekt, s kterým chcete uzavřít obchod, předem vyhledat a prověřit si jej. Stejně tak bude dobré, když v systému zveřejníte své pohledávky, kvůli kterým se třeba sami stanete dlužníkem. Zlepšíte si u vašich klientů a obchodních partnerů svou pověst.

Centrální registr dlužníků při svých obchodech využívají banky i státní organizace, ve velkém jej však začali používat i občané a střední i malé firmy, které takto zdárně předcházejí zadluženosti.

4.5/5 - (2 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here