Letenky

Ačkoli mnoho lidí využívá služeb cestovních kanceláří, někteří se vydávají na dovolenou „na vlastní pěst.“ Uvažujete o této možnosti i vy? Pak právě pro vás je určen dnešní článek. Máme pro vás totiž několik tipů, jak ušetřit při nákupu letenek, což je mimochodem často jedna z nejvyšších položek v rozpočtu!

Nakupujte co nejdříve

Ačkoli je možné koupit letenky velmi levně v akci jen několik dní před odletem, zpravidla se vyplatí s nákupem příliš neotálet.  Ideální doba pro pořízení letenek se může lišit dle destinace, téměř vždy však letenky zdražují s blížícím se datem odletu.

Víkendy, svátky a ty další dny?

Dobře si také promyslete, ve které dny poletíte. Tradičně nejoblíbenější jsou letenky na víkend a svátky, v tomto období je možné počítat i s výrazně vyšší cenou. Totéž platí také o hlavní sezóně v daném místě. Letenky tedy pořídíte často mnohem levněji, pokud se na cesty vydáte během pracovních dní mimo hlavní sezónu.

Na cestu jen s příručním zavazadlem

Dobré je také zvážit, kolik věcí si na cestu opravdu potřebujete vzít. Zvláště u nízkonákladových společností se vyplatí vyrazit na cestu jen s příručním zavazadlem. Máte obavy, jak si s menším množstvím (nejenom) oblečení vystačíte? Věřte, že se opravdu nejedná o takový problém, jakým se balení do příručního zavazadla může zdát. Jde jen o to najít si systém a zvážit, co na cestě budete doopravdy potřebovat.

S tímto také souvisí další bod – při nákupu letenky si vždy všímejte, co vše cena zahrnuje. Zvláště u nízkonákladových společností je zpravidla třeba si za zavazadla připlatit. Pozornost věnujte také povoleným rozměrům zavazadel, které se napříč aerolinkami liší. Vyhnete se tak dalším poplatkům přímo na letišti.

Využijte specializované weby a vyhledávače

Letenky můžete nakupovat přímo na webech leteckých společností, či na zprostředkovatelských webech.

Pro vyhledání ideální letenky doporučujeme využít některý z vyhledávačů levných letenek. Po zadání data odletu a příletu (často pouze přibližného) společně s názvem cílové destinace se zobrazí seznam letenek vyhovující zadaným požadavkům. Mezi skvělé vyhledávače patří například Azair.cz či Skyscanner.cz.

Skvělou službu nabízejí také specializované weby, které zprostředkovávají nákup letenek. Nákup u nich je často výrazně jednodušší než na webech aerolinek, i cena je zde více než příznivá. Mezi takové weby patří například Pelikan.cz či Letuška.cz.

Chybové tarify

Už jste o nich možná slyšeli. Chybové tarify umožňují zakoupit letenku za extra výhodnou cenu. Jejich problémem je však především fakt, že nikdy nevíte, kdy se taková akce objeví. A pokud už se tak stane, je třeba jednat opravdu rychle. Letenky je možné za danou cenu zakoupit zpravidla jen velmi krátkou dobu (průměrně se jedná o několik málo hodin), nezbývá vám již tedy mnoho času na přemýšlení o tom, zda si letenku zakoupit či nikoli.

Ptáte se, jak můžete na chybový tarif narazit? Výborným pomocníkem vám bude technologie RSS, která umožňuje získat informace z různých webů snadno a rychle. Skvělou aplikací, která s touto technologií pracuje, je Feedly. V ní si nastavíte sledování webů zaměřených na levné letenky a při vydání nového příspěvku vás aplikace na tuto novinku následně upozorní.

Ať se rozhodnete využít služeb cestovní kanceláře, či se vydáte na cestu na vlastní pěst, přejeme vám, ať se vám dovolená maximálně vydaří. A pokud by vám pár dní odpočinku nestačilo, můžete třeba vyrazit na cestu kolem světa. Tento pro mnoho lidí dětský sen je dnes již pro řadu lidí poměrně dostupný.

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here