Menu

UniCredit Leasing

Českým klientům je známá UniCredit Bank a Unicredit Leasing patří do stejné skupiny. Ta dnes působí v téměř dvou desítkách evropských zemí.

Společnost svoji působnost cílí primárně na leasingové a úvěrové produkty, které jsou určeny pro financování osobních vozidel, dopravní techniky, strojů a zařízení, ale i dalších produktů. Konkrétně lze služby přehledně rozdělit takto:

Úvěrové financování Fin

Získat můžete prostředky na až 90 % celkové hodnoty předmětu. Produkt v sobě v podstatě spojuje úvěr a leasing. V technickém průkazu je uvedena leasingová společnost, ekonomickým vlastníkem jste vy, můžete proto provádět odpisy. Minimálně lze financovat na dobu 6 měsíců s výší úvěru alespoň 20 000 Kč, splátky jsou pravidelné měsíční, existuje i možnost sezónních splátek. Výhodu představují nižší splátky díky vyššímu zajištění pro poskytovatele. Součástí tohoto způsobu financování je výhodné povinné ručení a havarijní pojištění.

Finanční leasing

Dotyčný předmět smlouvy v rámci leasingu získáte až tehdy, když splatíte zůstatkovou hodnotu a smlouva vyprší. Jinými slovy se stanete oficiálním majitelem. Financovaní je tedy mimorozvahové. Nicméně odkup je na konci stanoveného období možný.

Výhody financování pomocí finančního leasingu s UniCredit jsou primárně tyto: Klient smí vložit mimořádnou splátku, a to v rozmezí od 10 % do 70 % z pořizovací ceny předmětu financování. Tím se sníží následné splátky. Smlouva je standardně sepsána na dobu do 84 měsíců, u vybraných komodit to může být až 120 měsíců. Běžně se zůstatková hodnota nastavuje na 1 000 Kč bez DPH, lze ji však také stanovit výše, což opět vede ke snížení splátek. Financování leasingem je možné na nové i použité předměty, a to prakticky jakékoli.

Operativní leasing

Lze ho využít ve firmách i pro soukromé účely, a to pro nové vozy. Smlouva se zpravidla dimenzuje na 4 až 5 let, přičemž po jejím uplynutí předmět zůstává v majetku leasingové společnosti. Může být bez služeb nebo se službami. To znamená například pravidelný servis, pojištění, zajištění silniční daně atd.

Operativní full service leasing

Tento typ služeb v sobě v základu obsahuje výběr vozu a jeho předání, zápůjčku vozidla do okamžiku, než dostanete vybraný vůz, úhradu silniční daně, poplatku za rádio a sjednání havarijního pojištění i povinného ručení. Další služby zahrnují možnost s kartou vozidla využití služeb servisu, pneuservisu, možnost náhradního vozu v okamžiku, kdy původní automobil například bude muset zůstat v servisu, bezhotovostní čerpání pohonných hmot, asistenční služby a pravidelnou obměnu dálničních známek.

UniCredit Leasing zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s leasingem od UniCredit Leasing? Napište nám je do komentářů.

UniCredit Leasing
Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.