UniCredit Leasing

14

Českým klientům je známá UniCredit Bank a Unicredit Leasing patří do stejné skupiny. Ta dnes působí v téměř dvou desítkách evropských zemí.

Společnost svoji působnost cílí primárně na leasingové a úvěrové produkty, které jsou určeny pro financování osobních vozidel, dopravní techniky, strojů a zařízení, ale i dalších produktů. Konkrétně lze služby přehledně rozdělit takto:

Úvěrové financování Fin

Získat můžete prostředky na až 90 % celkové hodnoty předmětu. Produkt v sobě v podstatě spojuje úvěr a leasing. V technickém průkazu je uvedena leasingová společnost, ekonomickým vlastníkem jste vy, můžete proto provádět odpisy. Minimálně lze financovat na dobu 6 měsíců s výší úvěru alespoň 20 000 Kč, splátky jsou pravidelné měsíční, existuje i možnost sezónních splátek. Výhodu představují nižší splátky díky vyššímu zajištění pro poskytovatele. Součástí tohoto způsobu financování je výhodné povinné ručení a havarijní pojištění.

Finanční leasing

Dotyčný předmět smlouvy v rámci leasingu získáte až tehdy, když splatíte zůstatkovou hodnotu a smlouva vyprší. Jinými slovy se stanete oficiálním majitelem. Financovaní je tedy mimorozvahové. Nicméně odkup je na konci stanoveného období možný.

Výhody financování pomocí finančního leasingu s UniCredit jsou primárně tyto: Klient smí vložit mimořádnou splátku, a to v rozmezí od 10 % do 70 % z pořizovací ceny předmětu financování. Tím se sníží následné splátky. Smlouva je standardně sepsána na dobu do 84 měsíců, u vybraných komodit to může být až 120 měsíců. Běžně se zůstatková hodnota nastavuje na 1 000 Kč bez DPH, lze ji však také stanovit výše, což opět vede ke snížení splátek. Financování leasingem je možné na nové i použité předměty, a to prakticky jakékoli.

Operativní leasing

Lze ho využít ve firmách i pro soukromé účely, a to pro nové vozy. Smlouva se zpravidla dimenzuje na 4 až 5 let, přičemž po jejím uplynutí předmět zůstává v majetku leasingové společnosti. Může být bez služeb nebo se službami. To znamená například pravidelný servis, pojištění, zajištění silniční daně atd.

Operativní full service leasing

Tento typ služeb v sobě v základu obsahuje výběr vozu a jeho předání, zápůjčku vozidla do okamžiku, než dostanete vybraný vůz, úhradu silniční daně, poplatku za rádio a sjednání havarijního pojištění i povinného ručení. Další služby zahrnují možnost s kartou vozidla využití služeb servisu, pneuservisu, možnost náhradního vozu v okamžiku, kdy původní automobil například bude muset zůstat v servisu, bezhotovostní čerpání pohonných hmot, asistenční služby a pravidelnou obměnu dálničních známek.

UniCredit Leasing zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s leasingem od UniCredit Leasing? Napište nám je do komentářů.

Zaslat.cz
3/5 - (27 votes)

14 KOMENTÁŘE

 1. Nyni již bez možnosti jakéhokoliv kontaktovani, zelefony nezvedaji a na emaily nepodepisují. Posílají jen automatické emaily s výzvou k platbě, na kterou nemají nárok. Na ně bych se znovu neobrátil.

 2. Unicredit skupina je na tom asi tak špatně, že v době Corona krize rozesílá svým klientům maily a dopisy, jak je důležité, aby co nejvíce a předčasně platili. Jinak je zařadí do nějakého hodnocení neplatičů a nebudou si moci v budoucnu vzít úvěr. Toto mi přišlo již dvakrát. Nepochopitelné v době, kdy se i vláda snaží tlačit na banky, aby uvolnily podmínky. Když k tomu připočtu všechny zápory Unicredit leasing a hlavně to, že úroky jsou na hranici lichvy, děkuji, již nikdy více.

 3. Nechápu jak můžou ještě nabízet své produkty.S tak neschopnou firmou jsen se už dlouho nesetkal. Napíšou ,že po předčasném doplacení leasingu ruší pojistku do 3 dnů,ale plnou moc k přepsání vozidla z nich musím vymáhat minimálně 10 dní.Takže vozidlo nemůžu přepsat na nového majitele,který by si ho pojistil na sebe a je tak nyní nepojištěno. Toto mi udělali u více leasingových smluv – není to ojedinělý případ. Vymlouvají se,že část mají v Česku,část na Slovensku. Vřele NEDOPORUČUJI !!!

 4. Už nikdy, po doplacení úvěru na auto, mě poslali roztrzeny velký technický průkaz čtyři dny před koncem technické. Samozřejmě při telefonické reklamaci mě poslali do pr… Že je to doplacene a ať si to oběham a neotravuju je

 5. Pokud máte jakoukoliv možnost financovat jinde, udělejte to. Pokud ne, rozhodně si pořízení rozmyslete. Ušetříte si spoustu nepříjemností, průtahů a hlavně obrovské peníze. Pokud dáme stranou nehorázný úrok už při sjednávání, potom dalším problémem jsou neustálé upomínky. Stačí, když jste na dovolené, zapomenete, jen pár dnů a máte doma upomínku, pochopitelně zpoplatněnou. Pokud ji nezaplatíte zvlášť, i kdybyste zaplatili splátku, přijde Vám druhá upomínka z další, dvojnásobnou pokutou upomínka z upomínky. Pokud to opět neuhradíte, s třetí upomínkou z upomínky, z původní částky 350,- Kč jsou schopni předat k vymáhání nějakým nasmlouvaným subjektům. Zaplatíte další pokutu, plus vymáhání v řádech desítek tisíc a hrozí, že Vám předmět odeberou a prodají, i když máte všechny splátky v pořádku. Nehledě na to, že Vás kvůli pár korunám vyhledávají v práci a máte parádní ostudu, jako nějaký bílý kůň. Je to typické neetické chování, kdy výše dluhu neodpovídá ani tisícině hodnoty předmětu a parádní způsob vydělávání peněz. Komunikace příšerná, odměřená, arogantní naduté chování. UCB banka je zkostnatělý příšerný ústav, leasing to samé.

 6. s větší neochotou a nepříjemným jednáním jsem se nesetkala. Úrok šílený, vyhrožování formou dopisů i když mám vše v pořádku, neochota komunikovat, klientské centrum – raději nevolat, dávají najevo že obtěžujete. NEDOPORUČUJI tuto společnost.

 7. Moje maminka umřela v listopadu 2018, vnější přistup k účtu zablokovaly, ale trvalé příkazy běží dál, baka odmítá tyto příkazy zrušit že pří to může až dědic, Momentálně po mé mrtvé mámě chtějí zaplatit 5654kč, ale ikdybych to za ní zaplatil nevím za co, a banka mi odmítá dát jakékoliv informace. Vzhledem k délce dědického řízení se může dluh vyšplhat na nehoráznou částku a já ani nemám možnost zjistit komu peníze putují. Jen by mě zajímalo co tím banka sleduje, ale rozhodně to není spokojený zákazník.

 8. Už nikdy více! Nulová komunikace! Když chce člověk auto vrátit, pomalu se musí doprošovat. Teď před vánocema není žádný volný termín! Tuhle firmu vůbec nedoporučuju!

 9. Pozor na ukončení leasingu, špatná zkušenost po do placeni leasingu nekomunikují a technický průkaz poslali po dvou měsících vyhrožování medializaci v televizi. Dostal jsem pokutu od Čkp. Jelikož jsem neměl potuchy že mi končí pojistka. Ruce pryč od unicredit leasing

 10. Mám u nich na leasing auto, vše je v pořádku, jen se mi moc nelíbily jejich emaily, které upozorňují, že se blíží datum splatnosti splátky, je to sepsáno ve formě, že už něco dlužíte (nebo alespoň předmět emailu), po prvním jejich takovém emailu jsem se zhrozil a musel se přihlásit do bankovnictví jestli odešly všechny platby, po podrobnějším zkoumání emailu jsem zjistil, že se jedná pouze o informativní email s blížící se splatností splátky.

  Jinak si na firmu nemůžu stěžovat.

  • Mám úplně stejnou zkušenost. Splátku mám 27. v měsíci, platím 20. v měsíci a 25. mi chodí upozornění na splatnost 😏 Může to být vnímané jako že dlužím 😏
   Rozhodně tuto banku nedoporučuji kvůli aroganci a nekonunikativnosti.
   Už několikrát jsem se na banku obrátila ať mi zruší záznam v registrech. Nevěděla jsem kvůli koronaviru jestli budu stíhat splácet tak jsem pozadala o tříměsíční odklad. Rozmyslela jsem si to a ještě před odložením první splatky žádost o odklad zrušila. Opět komunikace žádná. Teď řeším hypotéku a toto mě brzdí. Po několika hovorech se zaměstnankyni mi není schopna záznam smazat. Doplatim a této instituci se obloukem vyhnu 😡

 11. Souhlasím.Ubožáci poslední splátka díky chybě v trvalém příkazu proběhla o pár dní později.Jeden den poslali upomínku za 350kč a druhý den potvrzení že všechny závazky jsou splaceny a smlouva končí. To že peníze v den zaslání upomínky měli už několik dní na účtě je nezajímalo,ale jinak jsou rychlí.Měli by se stydět za okrádání platících klientů

 12. Již nikdy neochotní a chovají se jak šmejdi, platíte? OK tak můžete platit i pokuty i když jsou neoprávněné. Reklamace? Neznáme, plaťte a nepruďte, my chybu neuděláme, ale vy vždy , plaťte pokuty které jsme vám dali a mlčte.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here