UniCredit Leasing

6
152

Českým klientům je známá UniCredit Bank a Unicredit Leasing patří do stejné skupiny. Ta dnes působí v téměř dvou desítkách evropských zemí.

Společnost svoji působnost cílí primárně na leasingové a úvěrové produkty, které jsou určeny pro financování osobních vozidel, dopravní techniky, strojů a zařízení, ale i dalších produktů. Konkrétně lze služby přehledně rozdělit takto:

Úvěrové financování Fin

Získat můžete prostředky na až 90 % celkové hodnoty předmětu. Produkt v sobě v podstatě spojuje úvěr a leasing. V technickém průkazu je uvedena leasingová společnost, ekonomickým vlastníkem jste vy, můžete proto provádět odpisy. Minimálně lze financovat na dobu 6 měsíců s výší úvěru alespoň 20 000 Kč, splátky jsou pravidelné měsíční, existuje i možnost sezónních splátek. Výhodu představují nižší splátky díky vyššímu zajištění pro poskytovatele. Součástí tohoto způsobu financování je výhodné povinné ručení a havarijní pojištění.

Finanční leasing

Dotyčný předmět smlouvy v rámci leasingu získáte až tehdy, když splatíte zůstatkovou hodnotu a smlouva vyprší. Jinými slovy se stanete oficiálním majitelem. Financovaní je tedy mimorozvahové. Nicméně odkup je na konci stanoveného období možný.

Výhody financování pomocí finančního leasingu s UniCredit jsou primárně tyto: Klient smí vložit mimořádnou splátku, a to v rozmezí od 10 % do 70 % z pořizovací ceny předmětu financování. Tím se sníží následné splátky. Smlouva je standardně sepsána na dobu do 84 měsíců, u vybraných komodit to může být až 120 měsíců. Běžně se zůstatková hodnota nastavuje na 1 000 Kč bez DPH, lze ji však také stanovit výše, což opět vede ke snížení splátek. Financování leasingem je možné na nové i použité předměty, a to prakticky jakékoli.

Operativní leasing

Lze ho využít ve firmách i pro soukromé účely, a to pro nové vozy. Smlouva se zpravidla dimenzuje na 4 až 5 let, přičemž po jejím uplynutí předmět zůstává v majetku leasingové společnosti. Může být bez služeb nebo se službami. To znamená například pravidelný servis, pojištění, zajištění silniční daně atd.

Operativní full service leasing

Tento typ služeb v sobě v základu obsahuje výběr vozu a jeho předání, zápůjčku vozidla do okamžiku, než dostanete vybraný vůz, úhradu silniční daně, poplatku za rádio a sjednání havarijního pojištění i povinného ručení. Další služby zahrnují možnost s kartou vozidla využití služeb servisu, pneuservisu, možnost náhradního vozu v okamžiku, kdy původní automobil například bude muset zůstat v servisu, bezhotovostní čerpání pohonných hmot, asistenční služby a pravidelnou obměnu dálničních známek.

UniCredit Leasing zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s leasingem od UniCredit Leasing? Napište nám je do komentářů.

UniCredit Leasing
1.6 (32%) 5

6 KOMENTÁŘE

  1. Už nikdy více! Nulová komunikace! Když chce člověk auto vrátit, pomalu se musí doprošovat. Teď před vánocema není žádný volný termín! Tuhle firmu vůbec nedoporučuju!

  2. Pozor na ukončení leasingu, špatná zkušenost po do placeni leasingu nekomunikují a technický průkaz poslali po dvou měsících vyhrožování medializaci v televizi. Dostal jsem pokutu od Čkp. Jelikož jsem neměl potuchy že mi končí pojistka. Ruce pryč od unicredit leasing

  3. Mám u nich na leasing auto, vše je v pořádku, jen se mi moc nelíbily jejich emaily, které upozorňují, že se blíží datum splatnosti splátky, je to sepsáno ve formě, že už něco dlužíte (nebo alespoň předmět emailu), po prvním jejich takovém emailu jsem se zhrozil a musel se přihlásit do bankovnictví jestli odešly všechny platby, po podrobnějším zkoumání emailu jsem zjistil, že se jedná pouze o informativní email s blížící se splatností splátky.

    Jinak si na firmu nemůžu stěžovat.

  4. Souhlasím.Ubožáci poslední splátka díky chybě v trvalém příkazu proběhla o pár dní později.Jeden den poslali upomínku za 350kč a druhý den potvrzení že všechny závazky jsou splaceny a smlouva končí. To že peníze v den zaslání upomínky měli už několik dní na účtě je nezajímalo,ale jinak jsou rychlí.Měli by se stydět za okrádání platících klientů

  5. Již nikdy neochotní a chovají se jak šmejdi, platíte? OK tak můžete platit i pokuty i když jsou neoprávněné. Reklamace? Neznáme, plaťte a nepruďte, my chybu neuděláme, ale vy vždy , plaťte pokuty které jsme vám dali a mlčte.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here