Venezuela

Víte, v které zemi koupíte benzín nejlevněji na světě? Že ne? Pak vám prozradíme, že se jedná o Venezuelu. Za litr benzínu zde zaplatíte v přepočtu jen několik haléřů. Jak je to však s dalšími cenami? Jsou stejně nízké?

Kolik zaplatíte za bydlení?

Pokud si budete chtít ve Venezuele pronajmout třípokojový byt v centru města, zaplatíte zhruba 7 300 Kč. Pokud si říkáte, že cena stejného typu bydlení mimo centrum bude nižší, pak jste na omylu. Je naopak ještě v průměru o 200 Kč vyšší.

A s jakou cenou byste mohli počítat, pokud byste se vydali cestou stavby vlastního bydlení? Metr čtvereční pozemku v centru města vás bude stát průměrně 17 000 Kč, mimo centrum pak 14 500 Kč.

Když se vydáte do supermarketu

Ptáte se, jak je to s cenami jídla? Za bochník chleba o váze 500 g zaplatíte v přepočtu 18,50 Kč, za kilogram rýže 23 Kč, kilogram kuřecích prsou vás vyjde na 60 Kč. Kilogram místního sýru koupíte za cenu 68 Kč, na nákup 12 vajec si připravte 29 Kč. Za lahev vody o velikosti 1,5 l zaplatíte 17 Kč, cena kilogramu jablek je průměrně 95 Kč.

Jak můžete vidět, ceny potravin ve Venezuele jsou různé – některé produkty lze koupit levněji, za jiné si naopak připlatíte. Místní ceny však bezpochyby potěší kuřáky – krabička cigaret značky Marlboro zde stojí jen 23 Kč.

Když je levný benzín, je levná i doprava?

Už tedy víme, že cena benzínu ve Venezuele je opravdu velmi nízká (mimochodem, pokud vás zajímají aktuální ceny benzínu v evropských státech, podívejte se na naše srovnání aktuálních cen benzínu). Jak asi tušíte, ve Venezuele je výrazně levnější i cestování veřejnou dopravou. Za jednosměrný lístek u lokálního dopravce zaplatíte průměrně jen velmi málo přes 2 Kč. Přesto zde taxi nepatří k nejlevnějším. Pokud se rozhodnete jej využít, počítejte s cenou okolo 23 Kč za kilometr.

Na kolik vyjde návštěva restaurace?

Ve Venezuele se opravdu nemusíte bát, že by vám udělala návštěva restaurace vítr v kapse. V běžné, nepříliš drahé restauraci vás pokrm vyjde průměrně na 69 Kč. Rozhodnete-li vyzkoušet místní pivo, počítejte s cenou necelých 22 Kč za 0,5 litru. Velmi příznivá je i cena cappuccina – průměrně pouhých 18 Kč.

Ostatní výdaje

Pojďme zmínit ještě některé další ceny. Pokud vyrazíte do kina, vstupenka vás bude stát zhruba 45 Kč. Cena měsíční permanentky do fitness clubu vychází na necelých 200 Kč. A pokud se rozhodnete koupit nový pár kvalitních džínů, zaplatíte za ně lehce přes 1000 Kč.

Ačkoli jsou ceny v tomto státě poměrně příznivé, návštěvu Venezuely si dobře rozmyslete. Jak varuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR, politická situace je zde velmi napjatá a proto je návštěva této země poměrně nebezpečnou záležitostí. Cestování do tohoto místa tedy momentálně rozhodně nedoporučuje. Pokud tedy plánujete cestu kolem světa, Venezuele se spíše vyhněte.

5/5 - (2 votes)

4 KOMENTÁŘE

  1. Ty pohonne hmoty jim podsporuje rusko,to ostatni je vysledek jejich ekonomickeho vyvoje,kdo uvadi nebo nedoporucuje tam jezdit je kdo ,ti nasi sasci ve vlade podporovany novinarskou zumpou

  2. Pekna blbost pani redaktorko ja ziji v jizni Americe 10 let a Venezuelu znam velmi dobre.toto co tu pisete ohledne cen je hotovy nesmysl.

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here