Zlepšit angličtinu z pohodlí domova, i to je dnes možné

0

Angličtina je jazyk, který se v životě opravdu hodí. Kromě toho, že vám pomůže komunikovat v zahraničí, je často vyžadována i v zaměstnání. Vyjet na delší dobu za hranice či docházet na kurzy do jazykové školy k lepší angličtině výrazně pomůže, ne každý z nás však má (ať už z časových či jiných důvodů) tu možnost. Pokud však již máte jisté základy, můžete se pokusit zlepšit svou angličtinu i z pohodlí domova.

Kouzlo titulků

Skvělým způsobem, jak se věnovat poslechu a zároveň bavit, je sledování filmů či seriálů v angličtině. Pokud navíc připojíte titulky, budete díky nim vědět, o čem ve filmu jde, zároveň však budete stále poslouchat angličtinu. Jakmile budete cítit, že jazyku docela rozumíte, zkuste titulky vynechat. Tento způsob zlepšování se v angličtině je vhodný spíše pro minimálně lehce pokročilé, zároveň se neobejdete bez jisté slovní zásoby.

Doporučujeme také si během sledování filmů zapisovat neznámá slovíčka. Když si je následně přeložíte a naučíte se je, díky filmu si navíc budete rozšiřovat slovní zásobu. Místo filmů a seriálů navíc můžete například poslouchat podcasty. Jejich velkou výhodou je fakt, že si je můžete přehrát i během cesty do zaměstnání či při čekání u lékaře.

Knihy v angličtině

Patříte mezi milovníky četby? Pak sáhněte po anglické (či dvojjazyčné) knize. Stejně jako v případě sledování filmů si tak budete zlepšovat svou angličtinu během toho, co se budete věnovat aktivitě, která vás baví.

Problém se slovíčky pomohou vyřešit nálepky

Gramatiku a poslech byste zvládli, ale se slovíčky stále bojujete? Zkuste si je napsat na lístečky, které si pak rozvěsíte na místa, kde se často pohybujete – kdekoli po bytě či například u vašeho pracovního stolu. Díky tomu je budete mít často na očích a snadněji si je zapamatujete.

V případě slovíček také doporučujeme stanovit si menší cíle na kratší časová období – například naučit se 20 slovíček týdně. Snadněji tak budete stanovených cílů dosahovat.

Vyhraďte si každý den pár minut na procvičování

Asi málokdo z nás má hromadu volného času, který by mohl věnovat učení angličtiny. Najít si každý den 15 minut času je však poměrně reálné, nemyslíte? Pokud navíc své angličtině budete věnovat těchto pár minut denně (nebo alespoň větší část týdne), pokrok se dostaví. Že nemáte učebnice? Nevadí! Na internetu najdete celou řadu webů, které se výuce angličtiny věnují.

Využijte doučování přes Skype

Díky současným moderním technologiím lze absolvovat hodinu s lektorem i bez toho, abyste opustili teplo domova. Lekce je již dnes běžné absolvovat například prostřednictvím programu Skype. Můžete tak jednoduše s lektorem probírat gramatiku či trénovat konverzaci. Potřebovat přitom budete jen dobré internetové připojení (a samozřejmě čas).

Weby, kde si můžete najít učitele přes skype:

  • italki.com
  • preply.com

Mobilní aplikace

S angličtinou vám dnes může pomoci i celá řada mobilních aplikací. Část z nich si pořídíte i zdarma. Angličtinu si pak můžete procvičovat v každé volné chvíli – například při čekání u lékaře.

Aplikace, které si můžete nainstalovat do telefonu:

  • Duolingo
  • Memrise
  • Busuu

Najděte si partnera na konverzaci!

Častým problémem bývá i konverzace, ze které má mnoho lidí obavy. I ta se však dá zlepšit přímo z domova. Opět stačí mít například program Skype – a snadno můžete konverzovat například s lektorem. Jednou z možností je také vyrazit na setkání diskusní skupiny, která má za cíl právě zlepšení angličtiny (případně i jiného jazyka) v oblasti konverzace. Často taková setkání organizují i jazykové školy a vede je rodilý mluvčí. Ačkoli bude nutné kvůli angličtině opustit teplo domova, za zvážení tato možnost rozhodně stojí.

Jistě by se našly i další způsoby, jak snadno zlepšit svou angličtinu z domu. S psaným projevem vám například může pomoci psaní zápisků do diáře v angličtině. Důležitá je především vytrvalost – věříme, že pokud vzdělávání nevzdáte, pokroky se dostaví. Po dostatečně dlouhé době pro vás jistě nebude problém komunikovat v angličtině na dovolené (nebo klidně na cestě kolem světa) či poradit anglicky mluvícímu turistovi, který se vás zeptá na cestu. Výše uvedené tipy se samozřejmě netýkají jen angličtiny, ale jsou aplikovatelné i na další cizí jazyky.

Rate this post

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here