Česká pojišťovna

Recenze, diskuze a zkušenosti s Českou pojišťovnou

0

Kořeny České pojišťovny, tehdy samozřejmě ještě ne pod současným názvem, sahají až do roku 1927. V dnešní podobě mohla víceméně vzniknout až v roce 1992 po obnově tržního prostředí u nás. Aktuálně je součástí nizozemského Generali CEE Holdingu B.V.

Pojištění osob

Jedná se o univerzální pojišťovnu, která nabídkou svých služeb pokrývá v podstatě valnou většinu životních situací, na které byste si mohli potřebovat pojištění sjednat. Segment produktů lze rozdělit na ty, které jsou určeny běžným občanům a na ty pro firmy.

Osobní pojištění lze dále kategorizovat dle jeho typu. V rámci oblasti nazvané Život můžete získat několik typů pojištění. Je to základní životní pojištění, dále to, které je určeno pro děti a mládež, pojištění úrazové, pojištění skupinové, dále pojištění investiční a pojištění pro zaměstnance, kterým chce zaměstnavatel na tento výdaj přispívat. Poslední typ reprezentuje penzijní plán, se kterým si máte možnost adekvátně nastavit důchodové a doplňkové penzijního spoření.

Oblast cestování zahrnuje běžné cestovní pojištění. To může mít krátkodobý nebo dlouhodobý charakter a volit je potřeba v závislosti na typu konkrétní cesty a míře rizika, jemuž se budete vystavovat.

Pojištění majetku

Zabezpečení vozidel obnáší v základu jednak povinné ručení a jednak havarijní pojištění. Oba produkty lze spojit i do jednoho a získat k nim zdarma úrazové pojištění. Specifické nastavení pak budou volit majitelé starších automobilů nebo ti, kteří vlastní motocykl.

Pojištění odpovědnosti vás může krýt v různých situacích – v běžném životě, při výkonu povolání, v okamžiku, kdy se aktivně věnujete myslivosti anebo jste v pozici vlastníka nemovitosti.

Pojistit si můžete nechat i svůj majetek. Jednak to může být pojištění domu či bytu, dále pojištění domácnosti a studentům se nabízí možnost si podobně pojistit i bydlení, které není jejich a jsou pouze v nájmu.

Kromě toho si můžete pojistit chatu, jízdní kolo nebo individuálně jakýkoli jiný majetek v požadovaném rozsahu. Do specifické kategorie jsou pak vyňata domácí zvířata. Ta můžete pojistit jednak na škodu, kterou by mohla způsobit a jednak ochránit i je samotné. Pokud se jim něco stane, z pojištění budou uhrazeny náklady na jejich ošetření.

Firmy si mohou obdobně pojistit svoje auta, zajistit se na cestách, pojistit si svůj majetek nebo přepravované zboží, zařídit si pojištění odpovědnosti nebo finanční ztráty. Pro zemědělce se nabízí specifická kategorie zastřešující rostliny, zvířata či lesní porost a škody na nich.

Česká pojišťovna zkušenosti, recenze a diskuze:

Máte zkušenosti s Českou pojišťovnou? Napište nám je do komentářů.

3.5/5 - (13 votes)

Zanechat komentář:

Please enter your comment!
Please enter your name here